Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/intencje/1.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/intencje/2.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/intencje/4.jpg

Bóg chce abyśmy mu dziękowali i oddawali należną chwałę

Zmierzając do Jerozolimy przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei. Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami. Na ich widok rzekł do nich: Idźcie, pokażcie się kapłanom. A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin. Jezus zaś rzekł: Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec. Do niego zaś rzekł: Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła.” (Łk 17,11-19)

Dziękowanie Bogu jest ściśle połączone z uwielbianiem Boga, ale uwielbienie jest doskonalszym sposobem dziękowania Bogu i trudniejszym w wykonaniu.
Nie wszystkie podziękowania podobają się Bogu.

Podziękowania, w których człowiek wywyższa się, w porównywaniu z innymi ludźmi, nie podobają się Bogu.

Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam. Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika. Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony.” (Łk 18,10-14)

A więc dziękujcie Bogu.
Niech dzięki czynią Panu za Jego miłosierdzie, za Jego cuda dla synów ludzkich,” (Ps 107,8)
Niech dzięki czynią Panu za Jego łaskawość, za Jego cuda dla synów ludzkich,” (Ps 107,15) (Ps 107,21) (Ps 107,31)
I niech składają ofiary dziękczynne, niech głoszą z radością Jego dzieła!” (Ps 107,22)
Oddajcie chwałę Jego imieniu! Podziękujcie Mu przez wysławianie przy dźwięku harf i wszelkich instrumentów muzycznych!” (Syr 39,15)
Z radością dziękujcie Ojcu, który was uzdolnił do uczestnictwa w dziale świętych w światłości.” (Kol 1,12)
Dziękujcie Bogu, niebiosa, bo Jego łaska na wieki.” (Ps 136,26)
Alleluja. Dziękujcie Panu, bo jest dobry, bo łaska Jego trwa na wieki.” (Ps 118,1)
 
Matka Boża mówiła do Katarzyny Szymon  "... Dużo uzdrawiam, ale za mało Mnie proszą (prośby przez modlitwę). Jedni Mnie proszą o uzdrowienie, a drudzy nawet nie przyjdą podziękować za uzdrowienie. Jeszcze więcej bym uzdrowiła, gdyby lud przychodził Mi dziękować. Mało dziękują, bo mają mało wiary i wdzięczności..."
 
Kliknij w napis "Zostaw komentarz" w tabelce poniżej i wpisz swoje podziękowanie a jeżeli chcesz wpisać swoje imię, to poniżej wpisu pokaże się (Dodajesz jako Anonimowy). Kliknij w "Anonimowy" i wtedy otworzy się tabela gdzie możesz wpisać swoje imię i jak chcesz - swój adres mailowy.

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.