Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/lpz/01.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/lpz/3.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/lpz/4.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/lpz/5.jpg

Modlitwy

Modlitwy (2)

Tutaj jest >>> link do kalendarza Modlitwy w którym są modlitwy poranne i wieczorne na każdy dzień.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Praktyczne porady:

Po kliknięciu w link, w przeglądarce pokaże się kalendarz z widokiem miesięcznym. 

Żeby mieć lepszy widok z danego dnia, to proponuję w przeglądarce zmienić widok kalendarza z "Miesiąc" na "Plan dnia" (górny prawy róg).

Uwaga: Jak otworzymy kalendarz na komputerze, to "Plan dnia" bedzie widoczny, natomiast jak otworzymy kalendarz w telefonie w pionie, to nie widać "Plan dnia", więc proponuję obrót w poziomie, wtedy się pokaże.

plan dnia

Po kliknięciu w Plan dnia widać tytuły każdego wpisu na dany dzień...

WhatsApp Image 2021 01 02 at 21.56.04   

... a kliknięcie w tytuł rozwija całą zawartość wpisu.

 zawartosc2

 

Jeżeli masz konto w Google, to możesz dodać ten kalendarz do swojego kalendarza, klikając w prawym dolnym rogu dodaj

 

 

Kalendarz w telefonie w aplikacji "Kalendarz Google".

Jak chcesz mieć ten kalendarz na stałe w telefonie a masz konto na gmail, to trzeba zainstalować

ze sklepu Google Play - Kalendarz Google

kalendarz g

W telefonie powinno być dodane konto Google z adresem nazwa@gmail.com i następnie (po wcześniejszym dodaniu kalendarza "Jezus mówi..." ) należy zsynchronizować kalendarz google.

Żeby to zrobić, trzeba wejść w ustawienia telefonu potem kliknąć w Użytkownicy i konta... 

google

 

...potem kliknać w Google...

google 1

 

... wejść w swoje konto...

google 2

 

i zsynchronizować kalendarz google.

google 3

 oprócz tej synchronizacji, trzeba zsynchronizować kalendarz w aplikacji. Aby to zrobić, trzeba otworzyć aplikację Kalendarz Google w telefonie i kliknąc w trzy kreski w lewym górnym rogu...

google4

 

rozwinie się menu i kliknąć w "Pokaż więcej"

 

google5

 

 potem kliknąć w kalendarz Modlitwy...

niżej na zdjęciu jest przykład na kalendarzu Jezus mówi..., ale wyszukajcie kalendarz Modlitwy

 

google6

 

i włączyć synchronizację

google7

..................................................................

..................................................................

google8

jak się ją włączy, to po chwili powinien kalendarz "Modlitwy" dodać się do twojego kalendarza.

 

 

Poniżej linki do tych książek z opisem.

Sarah Young "Jezus mówi do ciebie"

Sarah Young "Jezus na zawsze"

Alicja Lenczewska "Słowo pouczenia"

Alicja Lenczewska "Świadectwa"

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Modlitwy zanurzenia we Krwi Chrystusa

Jezu, zanurzam w Twojej Przenajdroższej Krwi cały ten rozpoczynający się dzień, który jest darem Twojej nieskończonej miłości.
Zanurzam w Twojej Krwi siebie samego. Wszystkie osoby, które dziś spotkam, o których pomyśle czy w jakikolwiek sposób czegokolwiek o nich się dowiem. Zanurzam moich bliskich i osoby powierzające się mojej modlitwie.
Zanurzam w Twojej Krwi, Panie, wszystkie sytuacje, które dziś zaistnieją, wszystkie sprawy, które będę załatwiać, rozmowy, które będę prowadzić, prace, które będę wykonywać i mój odpoczynek. Zapraszam Cię, Jezu, do tych sytuacji, spraw, rozmów, prac i odpoczynku.
Proszę, aby Twoja Krew przenikała te osoby i sprawy, przynosząc według Twojej woli uwolnienie, oczyszczenie, uzdrowienie i uświęcenie.
Niech dziś zajaśnieje chwała Twojej Krwi i objawi się jej moc.
Przyjmuję wszystko, co mi dziś ześlesz, ku chwale Twojej Krwi, ku pożytkowi Kościoła św. i jako zadośćuczynienie za moje grzechy, składając to wszystko Bogu Ojcu przez wstawiennictwo Maryi.
Oddaję siebie samą do pełnej dyspozycji Maryi, zawierzając Jej moją przeszłość, przyszłość i teraźniejszość, bez warunków i bez zastrzeżeń. Amen.

Czytaj więcej: Modlitwy zanurzenia we Krwi Chrystusa

Napisz komentarz (5 Komentarzy)

Rachunek sumienia

Co zrobić w przygotowaniu do spowiedzi generalnej

1) Zacząć się modlić o spowiednika, który będzie tę spowiedź przeprowadzał - Bóg go wskaże. Jak jest mało czasu, to wybrać spowiednika wg. uznania byś się czuł komfortowo i zacznij się za niego modlić ( w odpowiednim czasie umówić się z nim do spowiedzi, aby wyznaczył termin spowiedzi).
2) Spowiedź generalna dotyczy spowiedzi od ostatniej ważnej spowiedzi św. oraz od początku świadomości (lub od ostatniej spowiedzi generalnej), rozeznania grzechu do minionego dnia.
3) W zależności od osoby robić rachunek sumienia np. jedno przykazanie w takim czasie ile potrzeba, potem kolejne. W tym czasie robienia rachunku sumienia warto poprzedzać modlitwą do Ducha Świętego. Rachunek sumienia można też robić wg. życiorysu - od lat najmłodszych.
4) Zwróć uwagę na grzechy świętokradzkie (te które były wyznane lub które się teraz w rachunku ujawniły), na grzechy zapomniane w innych  spowiedziach.
5) Warto po wyznaniu grzechów rozmawiać ze spowiednikiem o sobie wg.grzechów głównych w formie życiorysu - pomaga to zrozumieć spowiednikowi Twoje problemy.
6) W razie silnych pokus nie zaprzestać pragnienia spowiedzi generalnej ( pokusy mogą dotyczyć wstydu, spowiednika, potrzeby tej spowiedzi - szatan może to robić w różny sposób, trudno to przewidzieć.Dlatego zawsze zaufać Bogu, bo te pokusy świadczą,że szatanowi jest "nie na rękę" Twoja spowiedź.
7) Rachunek sumienia (grzechy) można sobie spisać na kartce i ją chować przed osobami postronnymi.
8) Przed samą spowiedzią modlić się o dobrą spowiedź, spowiednika, a nawet prosić najbliższych o modlitwę w tej intencji.
9) Spowiedź generalną zaleca się tym, którzy przez wiele lat nie byli u spowiedzi świętej oraz osobom popełniającym świętokractwa. Resztę zostaw spowiednikowi, on już będzie wiedział co robić.

Po takiej spowiedzi można uzyskać odpust zupełny w tym dniu i posiadać duszę wolną od kar za grzechy. Dusza czysta jak u dziecka po chrzcie. Następuje prawdziwy wstręt do grzechu i pragnienie podobania się Bogu - jeden z najważniejszych warunków uzyskania odpustu.

Czytaj więcej: Rachunek sumienia

Napisz komentarz (1 Komentarz)

MODLITWA PRZEBACZENIA

MODLITWA PRZEBACZENIA - o . Robert De Grandis SSJ

PANIE JEZU CHRYSTE, proszę Cię dzisiaj, abym przebaczył wszystkim ludziom, jakich spotkałem w moim życiu. Wiem, że udzielisz mi siły, abym mógł tego dokonać i dziękuję Ci, że kochasz mnie bardziej niż ja sam siebie i bardziej pragniesz mego szczęścia, niż ja go pragnę.

Ojcze , przebaczam Ci te wszystkie momenty, kiedy śmierć weszła w moją rodzinę ; chwile kryzysu, trudności finansowe i te wydarzenia, które uznałem za karę zesłaną przez Ciebie-gdy inni mówili: "Widać Bóg tak chciał", a ja stałem się zgorzkniałym i obraziłem się na Ciebie. Proszę dzisiaj oczyść moje serce i mój umysł.

Czytaj więcej: MODLITWA PRZEBACZENIA

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Modlitwy różne

Modlitwa przeciwko wszelkiemu złu 

Duchu Pana, Duchu Boży, Ojcze, Synu i Duchu Święty, Trójco Przenajświętsza, Dziewico Niepokalana, aniołowie, archaniołowie i święci z nieba, zstąpcie na mnie. Przemień mnie, Panie, ukształtuj mnie, napełnij mnie sobą, posługuj się mną. Odpędź ode mnie wszystkie moce zła, zniszcz je, abym ja był zdrów i mógł dobrze pracować. Oddal ode mnie czary, gusła, czamą magię, czame msze, przedmioty zaczarowane, zamówienia, przekleństwa, uroki, napady złego ducha, opętanie diabelskie, obsesję diabelską, wszystko, co jest złem, grzechem, zawiścią, zazdrością, przewrotnością, chorobą fizyczną, psychiczną, moralną, duchową, pochodzqcą od złego ducha. Spal te wszystkie rodzaje zła w ogniu piekielnym, aby już nigdy więcej nie dotykały mnie ani żadnego innego stworzenia na tym świecie. Rozkazuję i polecam mocą Boga wszechmogącego, w imię Jezusa Chrystusa Zbawiciela, przez wstawiennictwo Niepokalanej Dziewicy, i wszystkim duchom nieczystym, wszystkim ich objawom, które mnie niepokoją, i aby mnie opuściły natychmiast, aby mnie opuściły raz na zawsze i by poszly do piekła wieczystego, związane przez św. Michała Archanioła, św. Gabriela, św. Rafała, przez naszych Aniołów Stróżów, zmiażdżone piętą Najświętszej Dziewicy Niepokalanej.

Czytaj więcej: Modlitwy różne

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

W jaki sposób należy się modlić

-CZY BÓG ODPOWIADA NA NASZE MODLITWY?
Jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby Bóg wysłuchał modlitwy? Marilyn Adamson
 
W jaki sposób należy się modlić? Modlitwa, która zostanie wysłuchana

Czy znasz kogoś, kto naprawdę ufa Bogu? Kiedy byłam ateistką, miałam dobrą przyjaciółkę, która często się modliła. Co tydzień mówiła mi o sprawach, które powierzała Bogu, i co tydzień widziałam, jak Bóg czyni coś niezwykłego w odpowiedzi na jej modlitwę. Obserwowanie czegoś takiego tydzień po tygodniu jest dla ateisty naprawdę trudne do zniesienia. Po pewnym czasie argument o „zbiegu okoliczności” brzmi zupełnie nieprzekonująco.

Czytaj więcej: W jaki sposób należy się modlić

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Uwielbienie

 

Uwielbienie - lek na nieskuteczne prośby

Dla wielu katolików modlitwa uwielbienia pozostaje wciąż nieodkryta. Najpopularniejszą i często jedyną – lub prawie jedyną – praktykowaną formą rozmowy z Panem Bogiem pozostaje modlitwa prośby – od święta przeplatana dziękczynieniem.

Katechizm przypomina nam, że „uwielbienie jest tą formą modlitwy, w której człowiek najbardziej bezpośrednio uznaje, iż Bóg jest Bogiem. Wysławia Go dla Niego samego, oddaje Mu chwałę nie ze względu na to, co On czyni, ale dlatego że ON JEST” (KKK 2639). Innymi słowy, uwielbienie jest najbardziej bezinteresowną formą modlitwy.

Nie wysławiam Pana za coś co dla mnie zrobił, ale dlatego, że jest.

Wielbię Go w Jego Bóstwie, Mądrości, Mocy, Majestacie i Chwale. Wielbię w Jego Miłosierdziu, dobroci, delikatności i dyspozycyjności, bliskości i trosce – zwłaszcza wtedy, gdy niespecjalnie je odczuwam. Koncentruję się na Nim, a nie na sobie. Wtedy Pan czuje się zaproszony do mojego życia i zaczyna działać.

Czytaj więcej: Uwielbienie

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Archanioł

św.-Michał-Archanioł-Figura-mniejszy2Modlitwa do Św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Anioł Stróż - jego rola w życiu człowieka 

2 października każdego roku jest wyjątkowym dniem. Dlaczego? Albowiem solenizantami w tym dniu są nasi Aniołowie Stróżowie... Tak, to Dzień Anioła Stróża. 

Każdy człowiek - bez względu na wyznawaną wiarę - rodzi się z przydzielonym mu Aniołem Stróżem (każde państwo świata również ma własnego Anioła Stróża). Co ciekawe, każdy jeden Anioł Stróż jest inny - zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i o swoje możliwości duchowe. 

Czytaj więcej: Archanioł

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Panie Jezu

Jezus2PANIE JEZU CHRYSTE, PEŁEN MIŁOŚCI I MIŁOSIERDZIA DLA NAS.
UWIELBIAM CIĘ I BŁOGOSŁAWIĘ, WIERZĘ I UFAM.
Z MIŁOŚCI DO CIEBIE WYRZEKAM SIĘ SZATANA I WSZELKIEGO ZŁA.
A OGŁASZAM CIĘ WOBEC ANIOŁÓW I LUDZI PANEM I KRÓLEM MOJEGO SERCA ORAZ CAŁEGO ŻYCIA, OD POCZĘCIA AŻ DO ŚMIERCI.
PANIE MÓJ, POKORNIE CIĘ PROSZĘ, UWOLNIJ MNIE OD ZŁA, UZDRAWIAJ MOJE SERCE, UMYSŁ, CIAŁO, MOJĄ RODZINĘ.
WSKRZEŚ MOJE DUCHOWE I DOCZESNE ŻYCIE, UŚWIĘCAJ I ODNAWIAJ MNIE, ABYM STAŁ SIĘ ŚWIĘTYM, TWOIM WIERNYM UCZNIEM.
DAJ MI PRZEZ SERCE MARYI, ABYM W OBECNOŚCI DUCHA ŚWIĘTEGO GŁOSIŁ SŁOWEM I ŻYCIEM TWOJĄ MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE.
AMEN.
 
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

On za Tobą szaleje

Poprosiłem Pana Boga,
aby odebrał mi mój ból.
Pan Bóg odpowiedział - nie...
ból nie jest dla mnie abym go odbierał,
ale dla Ciebie abyś go oddał.
 
Poprosiłem Pana Boga,
by moje ułomne dziecko stało się zdrowe.
Pan Bóg odpowiedział - nie...
jego duch jest zdrowy,
a ciało jedynie tymczasowe.
 
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Adoracja

monstranceCo nieco o adoracji sercem.

Nie mów mi, jak bardzo mnie kochasz. Pokaż mi to, poświęcając mi swój czas– zgodnie z tą złotą myślą zapisaną przez Ulricha Schaffera możemy stwierdzić, że miłość to nie tylko słowa, ale przede wszystkim konkretne czyny. Jeżeli kogoś kochasz, to chcesz się z tą osobą spotykać, rozmawiać, patrzeć na nią... stąd to odliczanie minut do spotkania z ukochaną osobą, to długie patrzenie sobie w oczy, milczenie, zachwyt… Z Bogiem jest podobnie. Modlitwa taka jest piękna, ale i trudna. No bo ileż można tak patrzeć? Co mówić? I jak walczyć z rozproszeniami – przecież jesteśmy tylko ludźmi, potrafimy skupić uwagę i myśli przez jakiś czas… A jednak można! I to z jakim skutkiem!

Czytaj więcej: Adoracja

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Modlitwa

urlWielu chrześcijan przeżywa kryzys modlitwy. Noszą w sobie przekonanie, że nie mogą się modlić lub nie mają na to czasu. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Swoje problemy starają się rozwiązywać na inne sposoby, a kiedy to się im nie udaje, dopiero wtedy próbują rozwiązać je z Bogiem. Taka postawa sprowadza Boga do roli ,,pogotowia ratunkowego". Kiedy ustaje potrzeba, Boga odsuwamy na dalszy plan i nie poszukujemy Go więcej. Można więc powiedzieć, że prawdziwy problem modlitwy zawiera się naszej postawie wobec Boga, a więc w naszej wierze.

Obdarz mnie, Panie, ufnością, bym pokornie przyjmował to, czego zmienić nie mogę; daj odwagę, bym zgodnie z Twoją wolą, mocą łaski, zmieniał to, co zmienić mogę; udziel mi mądrości, bym wsparty światłem Ducha Świętego umiał roztropnie odróżniać zawsze jedno od drugiego. 
Duchu Święty, udziel mi łaski głęboki więzi z Jezusem i z każdym słowem, które do mnie wypowie, aby słowa Jezusa przeniknęły do głębi, moje serce i wolę.
Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
Napisz komentarz (1 Komentarz)

z książki Reczka "To Jezus leczy złamanych na duchu"

Sesje modlitwy o uzdrowienie wspomnień i przeszłości na podstawie książki ks. Jana Reczka
"To Jezus leczy złamanych na duchu".


Sesja I - modlitwa o odpuszczenie grzechów przodków naszych

Wierzę w Boga Ojca wszechmogącego…
Panie Jezu Chryste!
Ty jesteś jedynym Zbawicielem człowieka wczoraj, dziś i na wieki. Ty jesteś jedynym Zbawicielem moim.
Wiem, że potrzebuję Ciebie, bo tylko Twoja Krew ma moc wybawić Mnie z odziedziczonego po przodkach złego postępowania.
W Twojej Krwi jest zwycięstwo nad obciążeniami i zasadzkami zła – także nad tymi, które biorą początek w ich życiu.
Do Ciebie zatem przychodzę dzisiaj z prośbą o łaskę wolności od wszelkiego zła popełnionego przez moich rodziców, dziadków i wcześniejsze pokolenia. Jeśli skutki ich grzechów ciążą na mnie i na mojej rodzinie, Ty stań między mną a nimi i przetnij jakikolwiek wpływ zła. Przerwij dzisiaj wszelki łańcuch wpływu duchów nieczystych, który dosięgnął mnie i moich bliskich z powodu tamtych nieprawości. Ty w którym Szatan nie ma nic swojego, któryś jest świętym Boga, jedynym Sprawiedliwym, postaw zaporę wszelkiemu udręczeniu ducha, duszy i ciała, do którego zło miało prawo i dostęp otwartymi w przeszłości – przez słowa i czyny przodków – drzwiami.

Czytaj więcej: z książki Reczka "To Jezus leczy złamanych na duchu"

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Miłosierdzie Jezusa

mic582osierdzie-214religious 021Pan Jezus wyznaczył dzień święta Miłosierdzia Bożego i z tym świętem łączy wielkie łaski i obietnice. W Dzienniczku pokornej służebnicy Bożej, świętej Siostry Faustyny Kowalskiej wyjaśnia, że Święto Miłosierdzia Bożego ma być obchodzone na całym świecie w pierwszą niedziele po Wielkanocy i, że kto w tym dniu przystąpi do spowiedzi świętej i komunii dostąpi darowania wszystkich grzechów nawet tych najcięższych. To święto można porównać do chrztu świętego, jego moc oczyszczenia jest tak podobna jak chrzest. Warto, więc korzystać z tej ofiarowanej łaski, jaką daruje nam sam Bóg. Przygotowaniem do tego święta ma być dziewięcio dniowa nowenna.

PANIE JEZU CHRYSTE, PEŁEN MIŁOŚCI I MIŁOSIERDZIA DLA NAS.
UWIELBIAM CIĘ I BŁOGOSŁAWIĘ, WIERZĘ I UFAM.
Z MIŁOŚCI DO CIEBIE WYRZEKAM SIĘ SZATANA I WSZELKIEGO ZŁA I OGŁASZAM CIĘ WOBEC ANIOŁÓW I LUDZI PANEM I KRÓLEM MOJEGO SERCA ORAZ CAŁEGO ŻYCIA, OD POCZĘCIA AŻ DO ŚMIERCI.
PANIE MÓJ, POKORNIE CIĘ PROSZĘ, UWOLNIJ MNIE OD ZŁA, UZDRAWIAJ MOJE SERCE, UMYSŁ, CIAŁO, MOJĄ RODZINĘ. WSKRZEŚ MOJE DUCHOWE I DOCZESNE ŻYCIE, UŚWIĘCAJ I ODNAWIAJ MNIE, ABYM STAŁ SIĘ ŚWIĘTYM, TWOIM WIERNYM UCZNIEM. DAJ MI PRZEZ SERCE MARYI, ABYM W OBECNOŚCI DUCHA ŚWIĘTEGO GŁOSIŁ SŁOWEM I ŻYCIEM TWOJĄ MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE.
AMEN.
 
Cud Miłosierdzia Bożego                         Bądźcie apostołami Miłosierdzia Bożego                     
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Za dusze w czyśćcu cierpiące

Katarzyna Emmerich mówi: To, co ktoś dla dusz czyśćcowych czyni, czy modli się za nie, czy ofiaruje cierpienie, zaraz mu to wychodzi na korzyść i wtedy one są bardzo zadowolone, szczęśliwe i wdzięczne. Kiedy za nie ofiaruję moje cierpienie, wtedy one modlą się za mnie.

Anna Maria Lindmayr: Żaden okres mojego życia nie był dla mnie tak szczęśliwy i bardziej błogosławiony niż czas, który spędziłam z duszami i dla dusz czyśćcowych. Bóg wspaniałomyślnie nagradza miłość do dusz czyśćcowych i tą drogą najprędzej pomaga nam w cnotach i doskonałościach, ponieważ te dusze leżą Mu bardzo na Sercu, dlatego że są najbiedniejsze i same już sobie pomóc nie mogą.

Święty proboszcz z Ars także mówi: O, gdyby wiedziano, jak wielką moc posiadają te dusze nad Sercem Bożym i jakie łaski można za ich wstawiennictwem uzyskać, nie byłyby tak bardzo opuszczone. Kiedy uprosić chcemy u Boga prawdziwy żal za nasze grzechy, zwróćmy się do dusz czyśćcowych, które od tak wielu lat żałują za swe grzechy w płomieniach ognia czyśćcowego. Trzeba się dużo za nie modlić, aby i one modliły się dużo za nas.

Św. Katarzyna z Bolonii (zm. 1463) wyjaśnia: Często to, co przez Świętych w Niebie uzyskać nie mogłam, otrzymałam natychmiast, kiedy zwróciłam się do dusz w Czyśćcu. Przyczyną tego - podaje Anna Maria Lindmayr - nie jest to, że nas dusze czyśćcowe wysłuchały, ale to, że Bóg nas wysłuchał ze względu na Jego Miłość do tych biednych dusz, które Bóg bardzo kocha.

Czytaj więcej: Za dusze w czyśćcu cierpiące

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Modlitwa wieczorna - mężczyzna

Modlitwa wieczorna mężczyzny
........................................................................................................................................
 
Kiedy już noc zapadła, prosimy Cię, Panie Jezu, pozostań przy nas, by ciemność, lęk budząca, ufności nam nie zabrała.
Niech Twoja moc nad nami czuwa i daj snem zdrowy odpoczynek.
Ciało i duszę w czystości zachowaj, od grzechu i kary broń.
Anioła swego poślij w te nocne ciemności, by nam towarzyszył.
Błądzących do siebie przyprowadź a sercom złamanym, bądź tarczą i obroną.
........................................................................................................................................
Cichy zapada zmrok idzie już ciemna noc. Zostań wśród nas, bo już ciemno i mgła. Zostań wśród nas, tak jak Byleś za dnia. Panie, nim w twardy sen wniknę, tak proszę Cię - jutro znowu, jak dziś, jasny obudź nam dzien. Noc niech zniknie i cień - Niech przy Tobie trwa myśl.Niech nic nie zatrzymuje lotu mojej modlitwy, niech nawet nocą moje serce jednoczy się z Tobą i z Jezusem, bo Wam razem z Duchem Świętym należy się Chwała i Cześć, przez wszystkie wieki wieków. 
Napisz komentarz (6 Komentarzy)

Modlitwa wieczorna - kobieta

Modlitwa wieczorna kobiety
Oto jestem, Panie. Dzień mój ma się już ku końcowi.
Jeżeli zrobiłam dziś coś dobrego, dzięki Ci za to, Panie.
Jeżeli zgrzeszyłam, Twoja miłość niech przebaczy mi moją ciągle powtarzającą się słabość.
A ja — co z siebie dałam? ... „Coście uczynili bliźniemu swemu, mnieście uczynili...”
Przychodzę do Ciebie jak do przyjaciela.
Oddaję Tobie wszystkie moje problemy i radości, sprawy załatwione i nie załatwione...
Wiem, że mnie kochasz, wiem, że o mnie się troszczysz, wiem, że zawsze ze mną jesteś i ręką swą mnie prowadzisz, wiem, że to Twoja ręka wyciągnięta nade mną zachowała mnie i ustrzegła od zła.
 
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Modlitwa poranna - kobieta

Modlitwa poranna odmawiana przez kobietę.
 
Wysławiam Boga dla Niego samego, oddaję Mu chwałę nie ze względu na to, co On czyni, ale dlatego że „ON JEST”  (KKK 2639).
....................................................................................................................................................................
Wszechmogący Ojcze, który jesteś w niebie, już z rana wznoszę me serce do Ciebie.
Tyś mnie zachował od złego tej nocy, udziel i we dnie swej Boskiej pomocy.
Niech żadnym grzechem nie skalam mej duszy, oddal ode mnie szatańskie pokusy.
Niech myśli, słowa i czyny dnia tego, wciąż głoszą chwałę Imienia Twojego.
Przyjmij Panie pod swoje władanie, całe moje dzisiejsze działanie.
Tobie całym sercem się oddaję, coraz lepszą niech się staję.
Myśli, słowa, sprawy moje, niech zawsze będą też i Twoje.
Ty przyoblekasz dzień blaskiem Twej światłości, a noc słodyczą spokojnego snu.
Ty dajesz odpoczynek znużonemu ciału, ażeby mogło pełnić obowiązki dnia.
Ty dajesz ulgę sercom utrudzonym i rozpraszasz lęki płynące z kłopotów i trosk.
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Modlitwa poranna - mężczyzna

Modlitwa poranna odmawiana przez mężczyznę.
 
Wysławiam Boga dla Niego samego, oddaję Mu chwałę nie ze względu na to, co On czyni, ale dlatego że „ON JEST”
(KKK 2639).
................................................................................................
Panie Jezu, do Ciebie wołam o wschodzie słońca:
Pomóż mi modlić się i zebrać myśli, sam nie jestem w stanie.
Jestem małoduszny, ale u Ciebie znajdę pomoc.
Jestem niespokojny, ale w Tobie jest pokój.
Jestem pełen goryczy, ale Ty jesteś cierpliwy.
Wewnątrz mnie jest ciemność, ale u Ciebie jest światło.
Tobie chwała i dziękczynienie za spokój nocy, za to, że znowu obudziłem się do życia.
Tobie chwała i dziękczynienie za nowy dzień.
Tobie chwała i dziękczynienie za Twą dobroć i wierność, które okazałeś mi dotychczas.
 
Napisz komentarz (1 Komentarz)

Modlitwy do Św. Rity

Św. Rita – patronka rodziny i przebaczenia. Na całym świecie uznawana za patronkę od spraw beznadziejnych. Siła tej modlitwy zmiękcza serca i umysły wierzących i ateistów.

   O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwracam się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana. Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

Czytaj więcej: Modlitwy do Św. Rity

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

nie bądźcie gadatliwi

„Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie”

O. WOJCIECH JĘDRZEJEWSKI OP

Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego! Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień. (Mt 6:7-15)

To często młodzi ludzie lubią troszkę tak się wymądrzać w następujący sposób - mówią: ja nie modlę się tak jak inni wyuczonymi modlitwami; ja tak się modlę z serca, mówię Bogu to, co czuję. Może zresztą nie tylko młodzież, wielu dorosłych chełpi się właśnie tym, że odstawiło wszelkie napisane i wyuczone modlitwy i mówią wszystko z serca, własnymi słowami. W takim zachwycie nad samym sobą kryje się pewne nieporozumienie, bo po pierwsze ktoś, kto mówi wyuczone modlitwy, a nie własnymi słowami - wcale to nie znaczy, że je klepie. Ta zbitka właśnie - wyuczona modlitwa, którą się klepie - jest taką wymyśloną zbitką. Wcale tak nie musi być. Można powtarzać słowa, których człowiek się nauczył, powtarzać je z wielką miłością i z wielką pobożnością i bardzo głęboko wmyślając się, wczuwając się całym sobą w ich treść. Otóż okazuje się, że tak zwana wyuczona modlitwa jest czymś dobrym i naprawdę nie warto tak chełpliwie odsuwać od siebie wszelkich czytanych, nauczonych modlitw. One mogą bardzo karmić naszą pobożność. Ja ostatnio odkryłem litanię do świętego Józefa i bardzo lubię tę litanię odmawiać, ponieważ przy każdym z tych wezwań w jakimś stopniu staje przede mną święty Józef i piękno jego wnętrza, piękno jego życia, jego odpowiedzialności za Maryję. Uczę się ojcostwa odmawiając litanię do tego właśnie świętego. Więc tego typu modlitwy są czymś dobrym. A dzisiaj Pan Jezus uczy swoich apostołów, uczy ich modlitwy "Ojcze nasz". Tej modlitwy, której właśnie często się dostaje od tych wszystkich przemądrzalców, że to jest taki paciorek wyuczony. To sam Pan nauczył nas tej modlitwy, żebyśmy ją właśnie powtarzali z coraz głębszym zrozumieniem.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Modlitwy do Charbela

Modlitwa do św. Charbela:

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale Nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności.
Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Czytaj więcej: Modlitwy do Charbela

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.