Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

*********************************************

 "Jezus Mówi Do Ciebie" Sarah Young

Wydawca książki: https://www.esprit.com.pl/273/Jezus-mowi-do-ciebie.html

"Przyjdź do mnie ze wszystkimi swoimi słabościami: fizycznymi, emocjonalnymi i duchowymi. Odpocznij w Mojej kojącej Obecności, pamiętając, że nie ma dla Mnie nic niemożliwego. Oderwij swój umysł od problemów, aby skupić się na Mnie. Pamiętaj, że mogę uczynić nieskończenie więcej, niż prosisz czy rozumiesz. Jednak zamiast przekonywać Mnie, abym zrobił to czy tamto, staraj się dostroić do tego, co już czynię."


Książka "Jezus mówi do ciebie" to przede wszystkim zapiski słów, które Sarah Young usłyszała osobiście od Jezusa. Publikacja zawiera wskazówki, przestrogi i wsparcie udzielone nam przez Chrystusa. Narrator podkreśla swoją obecność w naszym życiu i troskę jaką otacza każdego z nas, niezależnie w jakiej sytuacji akurat się znajdujemy. Książka daje nam możliwość zbliżenia się do Jezusa i pod jego wpływem zmiany naszego życia. Autorka zachęca nas również abyśmy jak najczęściej sięgali po Pismo Święte, które jest prawdziwym źródłem mądrości.


"Jezus mówi do ciebie" to jedna z chrześcijańskich książek autorstwa Sarah Young. Inną propozycją jest "Jezus żyje. Zobaczyć miłość Bożą w swoim życiu". Publikacja ta została napisana w trudnym okresie życia autorki. Podkreśla w niej, że nieważne jest to co nas spotyka, ważne jest, że Chrystus ciągle jest przy nas. Sarah Young pisze też o uzdrowieniu jakiego doznała dzięki modlitwie.

"Jezus żyje. Zobaczyć miłość Bożą w swoim życiu"

Kolejną książką wartą przeczytania jest "Drogi Jezu. Codzienne rozmowy z Jezusem". Są to kolejne rozmowy z Chrystusem, które potrafią zmienić życie. Autorka w swoich modlitwach poszukuje zrozumienia, pomocy i otuchy. To wszystko otrzymuje od Jezusa, który każdego z nas otacza swoją troską. Sarah Young napisała jeszcze wiele więcej książek, po które warto sięgnąć. To tylko część nauki jaka może nam pomóc w wyborze odpowiedniej drogi.

"Drogi Jezu. Codzienne rozmowy z Jezusem"

inne tej autorki: 

"40 dni z Jezusem, rekolekcje ze słowani Jezusa"

"Jezus na zawsze, radość w Jego obecności" 

"Jezus jest blisko, czerpać nadzieję z obecności Jezusa"

 

1 MAJA

JESTEŚ NA ŚCIEŻCE, którą dla ciebie wybrałem. W twoim życiu nic nie dzieje się przypadkowo. Tu i Teraz to współrzędne twojej codzienności. Ludzie często pozwalają na to, aby godziny przeciekały im przez palce, na wpół przeżyte. Omijają teraźniejszość, martwiąc się o przyszłość lub marząc o tym, aby żyć w lepszym miejscu i czasie. Zapominają, że są istotami, które podlegają ograniczeniom czasu i przestrzeni. Zapominają o swoim Stwórcy, który idzie z nimi tylko w chwili, która właśnie trwa. Każdy moment pulsuje Moją cudowną Obecnością dla tych, którzy są sercem przy Moim sercu. Gdy będziesz dążyć do życia w nieustannej łączności ze Mną, zaczniesz odkrywać, że po prostu nie masz czasu na zmartwienia. Wówczas Mój Duch będzie mógł swobodnie kierować twoimi krokami i poprowadzi cię drogą Pokoju.

ŁK 12,25-26; ŁK 1,79

2 MAJA

POLEGAJ NA MNIE NIEUSTANNIE, a będziesz wiódł obfite życie. Uczysz się doceniać trudne chwile, ponieważ dzięki nim coraz lepiej uświadamiasz sobie Moją Obecność. Zadania, które kiedyś budziły twój strach, stają się doskonałą okazją do cieszenia się Moją bliskością. Gdy czujesz się zmęczony, pamiętaj, że jestem twoją Siłą; czerp przyjemność z opierania się na Mnie. Cieszy Mnie to, że zwracasz się do Mnie coraz częściej - zwłaszcza wtedy, gdy jesteś sam. Gdy przebywasz w towarzystwie innych, często zapominasz o Mojej Obecności. Strach przed tym, że mógłbyś nie zadowolić ludzi wokół, czyni cię ich niewolnikiem. Wówczas to oni zajmują pierwsze miejsce w twoich myślach. Gdy tak się dzieje, wypowiedz szeptem Moje Imię; ten drobny akt zaufania sprawi, że znajdę się w centrum twojej świadomości, gdzie jest Moje miejsce. Gdy rozkoszujesz się błogosławieństwem Mojej bliskości, Moje życie może płynąć przez ciebie do innych. I to właśnie jest obfite życie!

PRZ 29,25; J 10,10

3 MAJA

NIE MOŻESZ SŁUŻYĆ DWÓM PANOM. Jeżeli to Ja jestem twoim prawdziwym Panem, Moje względy będą dla ciebie najważniejsze. Jeśli zaś chcesz zadowolić ludzi, staniesz się ich niewolnikiem. Ludzie potrafią być wielkimi ciemiężcami, gdy dać im tę władzę. Będąc Panem twojego życia, będę też twoją Pierwotną Miłością. Fundamentem i przyczyną twojej służby jest Moja wielka, bezwarunkowa Miłość do ciebie. Im niżej Mi się kłaniasz, tym wyżej cię wynoszę, przyciągając ku sobie. Pełnia radości u Mnie przyćmiewa wszelkie inne uciechy. Chcę, abyś odbijał Moje radosne Światło, żyjąc w coraz większej bliskości ze Mną.

MT 6,24; AP 2,4; EF 3,16-17; PS 16,11

4 MAJA

SPOTKAJ SIĘ ZE MNĄ W PORANNEJ CISZY, gdy ziemię orzeźwia rosa Mojej Obecności. Złóż Mi pokłon w świętej szacie. Śpiewaj miłosne pieśni wychwalające Moje święte Imię. Gdy ofiarowujesz Mi siebie, wzbiera w tobie Mój Duch i zalewa cię fala Boskiej Obecności. Aby zdobyć ziemskie bogactwa, trzeba zagarniać i gromadzić. Natomiast Moje bogactwa zdobywa ten, kto rezygnuje i daje. Im bardziej Mi się oddajesz i podporządkowujesz się Mojemu działaniu, tym szczodrzej napełniam cię Radością niewymowną i pełną chwały.

PS 29,21; 1 P 1,8

5 MAJA

PRZYJDŹ DO MNIE po wszystko, czego potrzebujesz. Przyjdź do Mnie z dziękczynieniem, bo wdzięczność otwiera drzwi do Mojego skarbca. Będąc wdzięcznym, potwierdzasz podstawową prawdę - prawdę o tym, że jestem Dobry. Jam jest Światło, w którym nie ma żadnej ciemności. Pewność, że przepełnia Mnie czysta Dobroć, sprawia, że czujesz się zupełnie bezpieczny. Twoje życie nie podlega kaprysom bóstwa splamionego grzechem. Odpręż się, mając świadomość, że Ten, który sprawuje kontrolę nad twoim życiem, jest w pełni godny zaufania. Przyjdź do Mnie, pewien, że sprostam twoim oczekiwaniom. Nie ma takiej potrzeby, której nie mógłbym zaspokoić.

PS 95,2; 1 J 1,5

6 MAJA

NIE SZUKAJ BEZPIECZEŃSTWA w świecie, który zamieszkujesz. Często w myślach spisujesz listy rzeczy, które musisz zrobić, aby zyskać kontrolę nad swoim życiem. Gdyby tylko udało ci się odhaczyć każdą pozycję, mógłbyś się odprężyć i znaleźć spokój. Jednak im ciężej pracujesz nad tym, aby ten cel osiągnąć, tym lista robi się dłuższa. Im bardziej się starasz, tym większa twoja frustracja. Istnieje lepszy sposób na to, aby znaleźć bezpieczeństwo w tym życiu. Zamiast analizować swoje rozpiski, skup się na Mojej przy tobie Obecności. Nieustanny kontakt ze Mną zapewni ci Mój Pokój. Pomogę ci też zdecydować, co jest ważne, a co nie; co należy zrobić teraz, a co można odłożyć na później. Wpatruj się nie w to, co widzialne (świat, dookoła), lecz w to, co niewidzialne (Moją Obecność).

IZ 26,31; 2 KOR 4,18

7 MAJA

JEŚLI NAUCZYSZ SIĘ MI UFAĆ - ufać prawdziwie i całym sobą - nic nie odbierze ci Mojego Pokoju. Nawet z najtrudniejszej sytuacji może wyniknąć coś dobrego, jeśli potraktujesz ją, jako okazję do ćwiczenia się w zaufaniu. Tym sposobem krzyżujesz szyki siłom zła - wzrastasz w łasce za sprawą trudności, które miały ci zaszkodzić. Józef dał doskonały przykład tego Boskiego paradoksu, gdy oświadczył swoim braciom: Wy niegdyś knuliście zło przeciwko mnie, Bóg jednak zamierzył to, jako dobro. Nie bój się tego, co może przynieść ten lub jakikolwiek inny dzień. Skup się na tym, aby Mi ufać i robić to, co jest do zrobienia. Odpręż się, świadom Moich zwierzchnich rządów nad światem. Pamiętaj, że idę przed tobą i przy tobie - każdego dnia. Nie lękaj się zła, ponieważ mogę wykrzesać dobro z każdej sytuacji, jakiej przyjdzie ci stawiać czoła.

RDZ 50,20; PS 23,4

8 MAJA

NIE TĘSKNIJ za życiem pozbawionym problemów. To nierealistyczne pragnienie, gdyż na świecie doznasz ucisku. Wieczna beztroska czeka na ciebie w niebie. Ciesz się tym dziedzictwem, którego nikt nie może ci odebrać, i nie szukaj swojego nieba na ziemi. Rozpoczynaj każdy dzień od przewidywania możliwych problemów i proś Mnie, abym wyposażył cię we wszystko, co będzie potrzebne do stawienia im czoła. Najlepszym ekwipunkiem jest Moja żywa Obecność, Moja dłoń, która nigdy nie puści twojej dłoni. Rozmawiaj ze Mną o wszystkim. Z lekkim sercem myśl o troskach, traktując je, jako wyzwanie, któremu razem podołamy. Pamiętaj, że jestem po twojej stronie. Pamiętaj, że zwyciężyłem świat.

J 16,33; IZ 41,13; FLP 4,13

9 MAJA

NIE BĄDŹ DLA SIEBIE TAKI SUROWY. Mogę sprawić, że nawet z twoich błędów wyniknie dobro. Twój skończony umysł ma tendencję do spoglądania wstecz. Marzysz o tym, aby móc cofnąć podjęte kiedyś błędne decyzje. To strata czasu i energii, która prowadzi wyłącznie do frustracji. Wyrwij się z sideł przeszłości i powierz Mi swoje błędy. Spoglądaj ku Mnie z zaufaniem i spodziewaj się, że swoją nieskończoną twórczą mocą utkam z twoich dobrych i złych wyborów piękny wzór. Ponieważ jesteś człowiekiem, nigdy nie przestaniesz popełniać błędów. Myślenie, że życie powinno być wolne od porażek, jest przejawem pychy. Twoje potknięcia mogą być błogosławieństwem, uczą cię bowiem pokory i empatii w stosunku do innych, którzy także są słabi. A co najważniejsze, twoje porażki pokazują, jak bardzo jesteś ode Mnie zależny. Mogę przemienić bagno twoich błędów w piękny krajobraz. Ufaj Mi i czekaj na to, co zrobię.

RZ 8,28; MI 7,7

10 MAJA

NIE WZBRANIAJ SIĘ I NIE UCIEKAJ przed trudnościami. Nie są one dziełem przypadku. Wszelkie trudności to przygotowane specjalnie błogosławieństwa, mające służyć twojemu dobru i rozwojowi. Przyjmuj wszystko, co ci zsyłam, ufając, że wykrzeszę z tego dobro. Postrzegaj problemy, jako okazję do tego, aby jeszcze ufniej wspierać się na Moim ramieniu. Gdy dopada cię niepokój, potraktuj to, jako przypomnienie, że bardzo Mnie potrzebujesz. Dzięki temu twoje potrzeby staną się furtką do głębokiego zaufania i większej bliskości między nami. Ludzie cenią sobie samodzielność, ale to gotowość polegania na Mnie daje obfite życie w Moim królestwie. Podziękuj Mi za trudności, które napotykasz w swoim życiu, ponieważ dzięki nim nie oddajesz pokłonu bożkowi niezależności.

J 15,5; 2 KOR 1,8-9; EF 5,20

11 MAJA

DZIĘKUJ MI ZA SWOJE PROBLEMY. Gdy tylko twoje myśli zaczną krążyć wokół któregoś z nich, przynieś Mi go z dziękczynieniem, a potem poproś Mnie, abym pokazał ci wyjście z sytuacji. Dziękując Mi, uwalniasz swój umysł od czarnowidztwa, a ponieważ przenosisz wtedy uwagę na Mnie, problem blednie i przestaje być groźną przeszkodą na twojej drodze. Razem poradzimy sobie z sytuacją - albo otwarcie stawimy jej czoła, albo odłożymy sprawę na później. Większość problemów, które pochłaniają twoje myśli, nie dotyczy teraźniejszości; wyjąłeś je zza kotary skrywającej przyszłość. Ja zaś zdejmuję je ze sceny dnia dzisiejszego i z powrotem umieszczam w przyszłości, która jest ukryta przed twoimi oczami. W ich miejsce ofiarowuję ci swój Pokój, który promieniuje z Mojej Obecności.

FLP 4,6; J 14,27

12 MAJA

NAUCZ SIĘ OPIERAĆ SWOJE RELACJE z innymi na Mojej, a nie własnej miłości. Ludzka miłość jest ograniczona, pokrętna i pełna braków. Moja miłosna Obecność, która nieustannie ci towarzyszy, jest błogosławieństwem zarówno dla ciebie, jak i dla innych. Zamiast coraz usilniej starać się pomagać innym przy użyciu własnych mizernych środków, pomyśl o Moich nieprzebranych bogactwach, do których masz nieustanny dostęp. Miej Moją Miłość w sercu, wyciągając do innych po-mocną dłoń. Wiele z Moich drogich dzieci padło ofiarą wypalenia. Istotę tego stanu lepiej oddaje słowo „wysuszenie”. Liczne interakcje z potrzebującymi wysuszyły Moje dzieci od środka, a one nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Ty z kolei jesteś jednym z tych strudzonych, którzy jak ranni żołnierze potrzebują chwili odpoczynku między jedną bitwą a drugą. Odpoczywaj bez pośpiechu w miłosnym Świetle Mojej Obecności. Będę stopniowo przywracał ci siły, które traciłeś przez lata. Przyjdź do Mnie, który jesteś utrudzony i obciążony, a Ja cię pokrzepię.

WJ 33,14; MT 11,28-29

13 MAJA

DZIĘKUJ MI w chwilach próby. Gdy wszystko zdaje się iść nie tak, jak powinno, szukaj okazji do rozwoju. Ale przede wszystkim jak najczęściej rezygnuj z walki o to, co doczesne, i składaj swoje troski w Moje ręce. Czy polegasz na tym, jak Ja organizuję twoje życie, czy wciąż próbujesz układać je sobie wedle własnej woli? Jeśli uparcie podążasz w obranym przez siebie kierunku, mimo że Ja prowadzę cię w inną stronę, deifikujesz swoje pragnienia. Zwracaj uwagę na to, co Ja robię w twoim życiu. Oddawaj Mi cześć swoją bliskością i dziękuj w każdym położeniu.

1 P 5,6-7; 1 TES 5,18

14 MAJA

JESTEM POTĘŻNYM BOGIEM. Nie ma dla Mnie nic niemożliwego. Moją wolą było realizować swoje cele, posługując się ludźmi słabymi, takimi jak ty. Twoja słabość powinna otwierać cię na Moją Moc. A zatem nie przejmuj się swoimi ograniczeniami i nie oceniaj codziennych wyzwań pod kątem swoich sił. Chcę, abyś pozostawał w łączności ze Mną i z ufnością polegał na Moich nieskończonych dobrach. Nie ulegaj panice, gdy przyjdzie ci stawić czoła niespodziewanym wyzwaniom. Pamiętaj, że jestem z tobą. Mów do Mnie i słuchaj, gdy mówię do ciebie poprzez trudne sytuacje. Nie jestem niedbałym Bogiem. Gdy zsyłam ci kłopoty, wyposażam cię zarazem we wszystko, czego potrzebujesz, aby sobie z nimi poradzić. Odpocznij w Mojej Obecności, ufając w Moją Moc.

ŁK 1,37; 2 KOR 12,9

15 MAJA

SPOTKANIA ze Mną są kluczowe dla twojego dobrostanu. Te wspólnie spędzane chwile to nie luksus, ani nie jedna z możliwości; to konieczność. Nie czuj się więc winny, gdy spokojnie odpoczywasz w Moim towarzystwie. Pamiętaj, że Szatan jest oskarżycielem wierzących i bardzo lubi obarczać cię poczuciem winy - zwłaszcza w chwilach, gdy cieszysz się Moją Obecnością. Jeśli czujesz, że wypuścił w twoją stronę strzały oskarżeń, prawdopodobnie jesteś na właściwej ścieżce. Użyj tarczy wiary, aby się osłonić. Rozmawiaj ze Mną o tym, czego doświadczasz, i proś Mnie, aby wskazał ci dalszą drogę. Przeciwstaw się diabłu, a ucieknie od ciebie. Przystąp bliżej do Mnie, to i Ja zbliżę się do ciebie.

AP 12,10; EF 6,16; JK 4,7-8

16 MAJA

JESTEM TWOIM PANEM! Szukaj Mnie, widząc we Mnie Przyjaciela i Ukochanego swojej duszy, ale pamiętaj, że jestem też Królem królów, który dzierży zwierzchnią władzę nad wszystkim. Możesz robić plany na nadchodzący dzień, ale traktuj je orientacyjnie, licząc się z tym, że Ja mogę mieć inne pomysły. Najważniejsze jest to, abyś ustalił, co powinieneś robić teraz. Zamiast badać horyzont swojego życia i wyglądać kolejnych rzeczy do zrobienia, skoncentruj się na bieżącym zadaniu i na Tym, który nigdy cię nie opuszcza. Niech wszystko inne zejdzie na dalszy plan. To oczyści twój umysł, dzięki czemu będę mógł zajmować coraz większe przestrzenie twojej świadomości. Ufaj, że gdy skończysz robić to, co robisz, pokażę ci, co masz robić dalej. Będę cię prowadził krok po kroku, w miarę jak będziesz naginał swoją wolę do Mojej. Dzięki temu pozostaniesz blisko Mnie na drodze Pokoju.

PRZ 19,21; ŁK 1,79

17 MAJA

SIEDZĄC PRZY MNIE W CISZY, pamiętaj, że jestem Bogiem obfitości. Moje dobra są niewyczerpane, a Moim błogosławieństwom nie ma końca. Żyjesz w świecie popytu i podaży, gdzie często brakuje tego, co niezbędne. Nawet, jeśli sam masz wszystkiego pod dostatkiem, widzisz ubóstwo w świecie wokół. Nie jesteś w stanie pojąć obfitości Moich dóbr - pełni Mojego bogactwa. Spędzając ze Mną czas, zaglądasz jak gdyby przez dziurkę od klucza do Mojego przepełnionego skarbca. Jest to przedsmak tego, czego będziesz wiecznie doświadczać w niebie. Nawet teraz daję ci z siebie tyle, ile tylko masz wiarę przyjąć. Ciesz się Moją obfitością, żyjąc według wiary, a nie dzięki widzeniu.

FLP 4,19; 2 KOR 5,7

18 MAJA

PRZYJDŹ DO MNIE. Odłóż swoje plany na bok i oddawaj Mi cześć w Duchu i prawdzie, niech Moja Chwała przeniknie cię do głębi. Ufaj Mi na tyle, aby podążać dziś za Mną i realizować Moje cele w wyznaczonym przeze Mnie czasie. Podporządkuj swoje rozliczne plany Mojemu Wielkiemu Planowi. Sprawuję zwierzchnią władzę nad każdą sferą twojego życia. Musisz mieć do Mnie zaufanie i codziennie szukać Mojej drogi - oto wyzwanie, które stawiam przed tobą wciąż na nowo. Jeśli będziesz ślepo podążał drogą, do której przywykłeś, ominie cię wszystko, co dla ciebie przygotowałem. Bo jak niebiosa górują nad ziemią, tak drogi Moje - nad twoimi drogami i myśli Moje - nad myślami twoimi.

J 4,24; IZ 55,8-9

19 MAJA

CHCĘ, ABYŚ WIEDZIAŁ, że w Mojej Obecności jesteś zupełnie bezpieczny. To fakt, który pozostaje niezależny od tego, co czujesz. Jesteś na drodze do raju i nic nie może cię zatrzymać. W niebie spotkasz się ze Mną twarzą w Twarz i doświadczysz Radości wykraczającej poza wszelki ziemski wymiar. Na ziemi też jestem przy tobie nieustannie, choć musisz na Mnie patrzeć oczami wiary. Będę ci towarzyszył po kres czasu i jeszcze dłużej - przez całą wieczność. To, że możesz być absolutnie pewien Mojej Obecności, nie zawsze znajduje odzwierciedlenie w twoich uczuciach. Kiedy zapominasz, że jestem z tobą, możesz czuć się samotny lub wystraszony. Przypomnij sobie o Mojej Obecności, a miejsce tych negatywnych uczuć zajmie Mój Pokój. Ucz się świadomie przemierzać ze Mną kolejne dni.

1 KOR 13,12; PS 29,11

20 MAJA

PRZYJDŹ DO MNIE, gdy przygniata cię ciężar twoich win. Wyznaj Mi swoje grzechy, które znam doskonale, zanim cokolwiek powiesz. Trwaj w Świetle Mojej Obecności, przyjmując Moje wybaczenie i poddając się Mojej oczyszczającej i uzdrawiającej Mocy. Pamiętaj, że okryłem cię płaszczem sprawiedliwości, więc nic nie może cię ode Mnie oddzielić. Ilekroć potykasz się lub upadasz, jestem przy tobie, aby ci pomóc. Człowiek ma tendencję do skrywania się przed własnymi grzechami, szukając schronienia w mroku. Tam zaczyna sobie pobłażać: użala się nad sobą, wytyka sobie winy i grzęźnie w nienawiści do samego siebie lub wypiera się swoich przewinień i nabiera przekonania o własnej nieomylności. Ale Ja jestem Światłością świata - Światłością, która zwycięża ciemność. Zbliż się do Mnie i trwaj w Moim Blasku, który rozprasza mrok i napełnia cię Pokojem.

1 J 1,7; IZ 61,10; J 8,12

21 MAJA

JA, STWORZYCIEL WSZECHŚWIATA, jestem z tobą i dla ciebie. Czy potrzeba ci czegoś więcej? Gdy masz wrażenie, że ci czegoś brakuje, oznacza to, że nie trwasz w głębokiej łączności ze Mną. Daję ci obfite życie; twoją rolą jest Mi ufać i o nic się nie martwić. Twój niepokój wywołany jest nie tyle samymi przeciwnościami, co myśleniem o nich. Wytężasz umysł, chcąc zapanować nad sytuacją i osiągnąć swój cel. Twoje myśli krążą wokół problemu niczym stado wygłodniałych wilków. Zdeterminowany, by postawić na swoim, zapominasz, że to Ja sprawuję kontrolę nad twoim życiem. Odwróć się od problemu i skup się na Mnie - to twój jedyny ratunek. Zaniechaj wszelkich starań i czekaj na Moje działanie. Ja jestem Panem!

RZ 8,31-32; MI 7,7

22 MAJA

GDY SPRAWY NIE UKŁADAJĄ SIĘ po twojej myśli, natychmiast zaakceptuj sytuację. Nadmiernie pielęgnowany żal może przerodzić się w urazę. Pamiętaj, że sprawuję zwierzchnią władzę nad wszystkim i ukorz się pod Moją mocną ręką. Ciesz się tym, co robię w twoim życiu, mimo że nie jesteś w stanie tego pojąć. Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem. We Mnie masz wszystko, czego ci trzeba - zarówno w wymiarze doczesnym, jak i wiecznym. Nie dopuść, aby świat zachwiał twoim sposobem myślenia lub odwrócił twoją uwagę ode Mnie. Największe wyzwanie, jakie przed tobą stoi, to nieustanne wpatrywanie się we Mnie, bez względu na to, co dzieje się dookoła. Gdy zajmuję centralne miejsce w twoim umyśle, możesz patrzeć na życie z Mojej perspektywy.

1 P 5,61; J 14,6

23 MAJA

KAŻDY NOWY DZIEŃ ROZPOCZYNAJ, pragnąc Mnie odnaleźć. Jeszcze zanim wstałeś z łóżka, Ja już przygotowałem ci ścieżkę dnia dzisiejszego. W strategicznych punktach wzdłuż drogi ukryłem skarby dla ciebie. Niektóre z nich to próby, które mają cię uwolnić z ziemskich oków; inne to błogosławieństwa, które objawią ci Moją Obecność - promienie słońca, kwiaty, ptaki, przyjaźń, wysłuchane modlitwy. Nie opuściłem tego pogrążonego w grzechu świata; jestem w nim żywo obecny. Szukaj głęboko ukrytego skarbu, przemierzając dzisiejszy dzień. Znajdziesz Mnie na każdym kroku swojej podróży.

KOL 2,2-3; IZ 33,6

24 MAJA

PRZYNIEŚ MI SWÓJ UMYSŁ, abym go pokrzepił i odnowił. Niech Moja Obecność przeniknie twoje myśli. Gdy twój umysł zwalnia, odprężasz się fizycznie i ponownie uświadamiasz sobie Moją Obecność. Świadoma pamięć o Mnie ma zasadnicze znaczenie dla twojego duchowego dobrostanu; to twoje duchowe koło ratunkowe. Świat, w którym żyjesz, ma tak naprawdę więcej niż cztery wymiary. Oprócz trzech wymiarów przestrzennych i jednego wymiaru czasowego istnieje jeszcze wymiar otwartości na Moją Obecność. Ten wymiar przenika wszystkie inne, dając ci namiastkę nieba, gdy wciąż jeszcze przebywasz na ziemi. Jest to część Mojego przedwiecznego planu względem ludzkości. Zanim Adam i Ewa zostali wygnani z raju, spacerowali ze Mną po ogrodzie. Pragnę, żebyś spacerował ze Mną po ogrodzie swojego serca, gdzie stale mieszkam.

RDZ 3,8; PS 89,16

25 MAJA

ŚWIAT CIĘ ZA BARDZO PRZYTŁACZA, Moje dziecko. Twoje myśli biegną od jednego problemu do drugiego, nerwowo się zapętlając. Gdy tak się dzieje, przestajesz myśleć o Mnie i twój umysł pogrąża się w mroku. Pragnę ci pomóc, ale nie będę ograniczał twojej swobody. Stoję cicho pod ścianą twojej czaszki, czekając, aż przypomnisz sobie, że jestem z tobą. Gdy odwrócisz się od problemów i skupisz na Mojej Obecności, od razu będzie ci lżej iść. Okoliczności być może się nie zmienią, ale będziemy dźwigać twój ciężar razem. Twój wewnętrzny przymus, aby wszystko „naprawiać”, ustąpi miejsca głębokiej, radosnej łączności ze Mną. Razem poradzimy sobie ze wszystkim, co przyniesie dzień.

IZ 41,10; SO 3,17; PS 34,20

26 MAJA

W ŚWIECIE nieubłaganych zmian Ja jestem Tym, który nigdy się nie zmienia. Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec. Szukaj we Mnie stabilności, której pragniesz. Stworzyłem pięknie uporządkowany świat - świat, który odzwierciedla Moją doskonałość, ale utknął w niewoli grzechu i zła. Każdy człowiek na tej planecie stoi przed rozwartymi szczękami niepewności. Jedynym antidotum na to straszne zagrożenie jest zbliżenie się do Mnie. Ze Mną możesz stawić czoła niepewności z niezachwianym Pokojem.

AP 22,13; J 16,33

27 MAJA

SZUKAJ MOJEGO OBLICZA o poranku. Gdy Mnie znajdziesz, możesz Mnie „przywdziać” i „nosić” aż do wieczora. Większość ludzi tuż po wstaniu z łóżka wkłada na siebie ubrania, a ty możesz „ubrać się” we Mnie. Im szybciej Mnie „przywdziejesz” przez nawiązanie ze Mną kontaktu, tym lepiej przygotujesz się na nadchodzący dzień. „Nosić Mnie” znaczy „mieć Mój umysł” - myśleć tak jak Ja. Poproś Mojego Ducha, aby przejął kontrolę nad twoimi myślami; niech Jego odnawiająca Moc cię przemieni. Dzięki temu będziesz gotów stawić czoła osobom i sytuacjom, które ci zsyłam. Przyoblekając we Mnie swój umysł, przygotowujesz się na nadchodzący dzień w najlepszy możliwy sposób. Ten rodzaj dyscypliny przynosi Radość i Pokój tobie oraz ludziom wokół ciebie.

PS 27,8; RZ 13,14; KOL 3,12

28 MAJA

POZWÓL, ŻE NAMASZCZĘ CIĘ Moją Obecnością. Jam jest Król królujących i Pan panujących, który zamieszkuje Światłość niedostępną. Kiedy przystępujesz bliżej Mnie, Ja także zbliżam się do ciebie. Gdy przenika cię Moja Obecność, możesz czuć się onieśmielony Moją Mocą i Łaską. Poczucie, że jesteś przy Mnie nieskończenie mały, także jest formą czci. Człowiek zwykł uważać się za miarę wszechrzeczy, ale jego umysł jest zbyt ograniczony, aby pojąć Moją majestatyczną wielkość. Dlatego właśnie większość ludzi w ogóle Mnie nie widzi, choć wszyscy we Mnie żyją, poruszają się i istnieją. Ciesz się promiennym pięknem Mojej Obecności. Obwieszczaj Moje chwalebne Istnienie całemu światu!

1 TM 6,15-16; JK 4,8; DZ 17,28; PS 145,3-6

29 MAJA

JESTEM Z TOBĄ i nieprzerwanie nad tobą czuwam. Jam jest Emmanuel (Bóg z tobą); Moja Obecność otacza cię promienną Miłością. Nic nie może cię ode Mnie oddzielić, nawet najwspanialsze błogosławieństwa i najstraszniejsze próby. Niektóre z Moich dzieci chętniej zwracają się do Mnie w ciężkich chwilach, gdy są zmuszone się na Mnie wesprzeć. Inne czują się bliżej ze Mną związane, gdy ich życie jest pełne rzeczy dobrych. Składają Mi dzięki i wychwalają Moje Imię, a to otwiera wrota Mojej Obecności. Wiem doskonale, czego potrzebujesz, aby się do Mnie zbliżyć. Przemierzaj każdy dzień, rozglądając się za tym, co dla ciebie przygotowałem. Przyjmuj każde zdarzenie, jako idealnie skrojone na twoje potrzeby. Gdy patrzysz na życie w ten sposób, najrozsądniejszą reakcją jest wdzięczność. Nie odrzucaj żadnego z Moich darów; szukaj Mnie w każdej sytuacji.

MT 1,23; KOL 2,6-7

30 MAJA

NASZE SPOTKANIA powinny być niespieszne. Gdy jesteś w pośpiechu, twój umysł przeskakuje między Mną a czekającymi cię zadaniami. Odsuń wszystkie naglące sprawy na bok i stwórz wokół siebie bezpieczną przestrzeń - schronienie, w którym możesz odpocząć w Moim towarzystwie. Ja także pragnę tego czasu wzmożonej uwagi i wykorzystuję go, aby cię pobłogosławić - dodaję ci sił i przygotowuję cię na nadchodzący dzień. A zatem czas spędzony ze Mną jest mądrą inwestycją. Złóż Mi ofiarę ze swojego cennego czasu. W ten sposób tworzysz wokół siebie świętą przestrzeń - przestrzeń przesyconą Moją Obecnością i Pokojem.

PS 119,27; 2 KRN 16,9; HBR 13,15

31 MAJA

POKÓJ, KTÓRY CI DAJĘ, przerasta twój umysł. Gdy większość swojej mentalnej energii przeznaczasz na to, by starać się zrozumieć, nie jesteś w stanie przyjąć tego cudownego daru. Zaglądam w twój umysł i widzę wirujące w szalonym pędzie myśli - biegną donikąd, nic nie osiągają. Tymczasem Mój Pokój krąży gdzieś nad tobą, szukając miejsca, gdzie mógłby osiąść. Trwaj w Mojej Obecności, pozwalając Mi kontrolować swoje myśli. Niech Moje Światło przenika twój umysł i serce, aż w końcu zaczniesz jaśnieć Moim Blaskiem. To najskuteczniejszy sposób przyjęcia mojego Pokoju.

2 TES 3,16; HI 22,21

1 CZERWCA

MAM SWÓJ UDZIAŁ w każdej chwili twojego życia. Starannie zaplanowałem każdy odcinek dzisiejszego szlaku, choć duża jego część może ci się wydać dziełem przypadku. Ponieważ świat jest zepsuty, masz wrażenie, że wszystko się rozpada. Spodziewaj się dziś kłopotów. Jednocześnie ufaj, że Moja droga jest nieskalana - nawet w tym niedoskonałym, pogmatwanym świecie. Myśl o Mnie przez cały dzień i pamiętaj, że nigdy cię nie opuszczam. Podążaj krok w krok za Moim Duchem, który będzie cię chronił przed zbędnymi próbami, a przygotuje cię na te, które musisz znieść. Przeprawiając się przez szlam tego zepsutego świata, myślami bądź ze Mną w niebiańskich krainach. Gdy myślisz o tym, co Boskie, opromienia cię Światło Mojej Obecności, które daje ci niezachwiany Pokój i nieprzemijającą Radość.

PS 18,31; IZ 41,13

2 CZERWCA

ODPOCZNIJ W MOJEJ KOJĄCEJ, świętej Obecności. Zatrzymaj się, a Ja będę przemieniał twój umysł i serce. Porzuć troski i zmartwienia, aby przyjąć Mój Pokój. Zatrzymaj się i we Mnie uznaj Boga. Nie bądź jak faryzeusze, którzy piętrzyli przepisy, tworząc własne pojęcie pobożności. Faryzeusze byli tak pochłonięci własnymi przykazaniami, że stracili z oczu Mnie. Nawet w dzisiejszych czasach wymyślone przez człowieka zasady dotyczące chrześcijańskiego życia zniewalają wielu wierzących. Zasady te koncentrują się na uczynkach, a nie na Mnie. Jeśli chcesz stać się podobny do Mnie, musisz Mnie dogłębnie poznać. W tym celu powinieneś spędzać ze Mną czas sam na sam. Odpręż się, zatrzymaj się i we Mnie uznaj Boga.

PS 46,11; 1 J 3,2

3 CZERWCA

CHCĘ STANOWIĆ CENTRUM całej twojej istoty. Gdy intensywnie o Mnie myślisz, Mój Pokój zajmuje miejsce twoich lęków i trosk. Te wrogie siły otoczą cię ciasnym kręgiem, szukając wejścia, więc musisz zachowywać czujność. Niech ufność i wdzięczność stoją na straży, odpędzając od ciebie strach. W Mojej Miłości, która nieustannie roztacza nad sobą swój Blask, nie ma lęku. Trwaj w ciszy w Moim miłosnym Świetle, a Ja będę cię napełniać Moim promiennym Pokojem. Skieruj wszystkie swoje siły na to, aby Mnie kochać i Mi ufać.

2 TES 3,16; 1 J 4,18

4 CZERWCA

TRAKTUJ TRUDNE CHWILE, jako okazję do tego, aby okazać Mi swoje zaufanie. Ze Mną u swojego boku i Moim Duchem w sercu jesteś w stanie poradzić sobie ze wszystkim. Gdy ścieżka przed tobą jest najeżona przeszkodami, uważaj, aby nie oceniać poziomu swoich sił pod kątem czekających cię wyzwań. Inaczej na pewno ogarnie cię niepokój. Beze Mnie nie pokonałbyś nawet pierwszej przeszkody! Gdy czeka cię trudny dzień, złap Mnie mocno za rękę i pozostawaj ze Mną w bliskim kontakcie. Niech wdzięczność i zaufanie przesycą twoje myśli i słowa. Bez względu na to, jakie problemy przyniesie dzień, zachowam cię w Pokoju, jeśli nie będziesz się ode Mnie oddalał.

JK 1,2; FLP 4,13; IZ 26,3X

5 CZERWCA

PAMIĘTAJ, ŻE ŻYJESZ w zepsutym świecie - w świecie chorym, skażonym grzechem. Frustracja i porażki często są wynikiem dążenia do doskonałości na tej ziemi. A przecież w tym świecie nie ma nic doskonałego oprócz Mnie. To dlatego nasza bliskość zaspokaja twoje głębokie pragnienia i napełnia cię Radością. Tęsknotę za doskonałością zasiałem w każdym ludzkim sercu. To dobre pragnienie, które tylko Ja mogę zaspokoić. Jednak wiele z Moich dzieci szuka tego spełnienia w innych ludziach oraz ziemskich przyjemnościach i osiągnięciach. W ten sposób tworzą sobie bożki, którym oddają pokłon. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Uczyń Mnie najgłębszą potrzebą swojego serca. Pozwól Mi zaspokajać twoje pragnienie doskonałości.

WJ 20,3; PS 37,4

6 CZERWCA

SZUKAJ MOJEGO OBLICZA, a znajdziesz zaspokojenie swoich najgłębszych pragnień. Mój świat jest pełen piękna, które ma przywodzić na myśl Mnie i przypominać o Mojej stałej Obecności. Ziemia nieustannie obwieszcza Moją Chwałę tym, którzy mają oczy do patrzenia i uszy do słuchania. Zanim zacząłeś Mnie intensywnie szukać, twój umysł spowijały ciemności. Postanowiłem napełnić cię Moim światłem, abyś mógł być latarnią dla innych. Jednak nie ma tu miejsca na dumę; twoją rolą jest odbijanie światła Mojej Chwały. To Ja jestem Panem!

PS 105,4; PS 19,2-3; IZ 60,2

7 CZERWCA

SPOWIJAM CIĘ CAŁEGO kokonem Światła. Moja Obecność przy tobie to pewnik, bez względu na to, czy jesteś jej świadom. Twoją świadomość może blokować wiele rzeczy, ale głównym winowajcą jest zatroskanie. Moje dzieci często traktują zmartwienia, jako nieuniknioną część życia. Jednak prawda jest taka, że troski są przejawem braku wiary; to coś, czego nie znoszę. Kto sprawuje władzę nad twoim życiem? Ty? Jeśli tak, to masz poważny powód do zmartwienia. Jeśli to Ja trzymam stery, zatroskanie nie tylko nie ma sensu, ale wręcz przynosi efekt odwrotny od zamierzonego. Gdy zaczynasz się czymś niepokoić, powierz Mi swój kłopot. Odsuń się nieco i skup na Mnie. Albo sam rozwiążę twój problem, albo pokażę ci, jak możesz sobie z nim poradzić. Na tym świecie będziesz miał problemy, ale nie wolno ci tracić Mnie z oczu.

ŁK 12,22-31; J 16,33

8 CZERWCA

CHCĘ CIĘ MIEĆ CAŁEGO, przepełnionego Światłem Mojej Obecności. Poświęciłem dla ciebie wszystko, stając się człowiekiem, umarłem za twoje grzechy i zmartwychwstałem. Niczego przede Mną nie ukrywaj. Pozwól, aby Światło Mojej Miłości opromieniło twoje najbardziej sekretne myśli. Każdą twoją myśl mogę oczyścić i wyprowadzić z mroku. Wiem o tobie wszystko, o wiele więcej niż ty sam. Jednak powstrzymuję się przed tym, aby cię „naprawiać”, i czekam, aż sam zwrócisz się do Mnie o pomoc. Wyobraź sobie, jak wielkiej wymaga to powściągliwości, skoro dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Szukaj Mojego Oblicza z pojętnym duchem. Przyjdź do Mnie z dziękczynieniem i pragnieniem wewnętrznych zmian.

MT 28,18; PS 100,4

9 CZERWCA

STARAJ SIĘ ŻYĆ W MOJEJ MIŁOŚCI, która zakrywa wiele grzechów - zarówno twoich, jak i cudzych. Noś Moją Miłość niczym świetlisty płaszcz okrywający całe ciało. Nie lękaj się, gdyż doskonała Miłość usuwa lęk. Spoglądaj na innych przez soczewki Miłości; patrz na nich z Mojej perspektywy. Dzięki temu będziesz kroczył w Świetle i sprawisz Mi przyjemność. Chcę, aby Ciało wierzących jaśniało Blaskiem Mojej Obecności. Smucę się, gdy strefa mroku pochłania Moje miłosne Światło. Wróć do Mnie, Jam jest twoją Pierwotną Miłością! Wpatruj się we Mnie w splendorze Mojej świętości, a Moja Miłość ponownie opromieni cię swoim Blaskiem.

1 P 4,8; 1 J 4,18; AP 2,4

10 CZERWCA

ODPOCZNIJ WE MNIE, MOJE DZIECKO. Niech twój umysł odetchnie od planowania i przewidywania. Nieustannie się módl, prosząc Mojego Ducha, aby panował nad wszystkim, co się dziś wydarzy. Pamiętaj, że podróżujesz w Moim towarzystwie. Usiłując zajrzeć w przyszłość i przygotować się na każdą ewentualność, ignorujesz swojego nieodłącznego Towarzysza, który cały czas ci pomaga. Wpatrujesz się w dal z niepokojem i nawet nie czujesz, jak mocno ściskam twoją rękę. To takie niemądre, Moje dziecko! Pamięć o Mnie jest twoim codziennym obowiązkiem. Nigdy nie zapominaj o Mojej Obecności przy tobie. Dzięki temu będziesz odpoczywać we Mnie przez cały dzień, co dzień.

1 TES 5,17; PS 62,6

11 CZERWCA

MIEJ UFNOŚĆ i się nie lękaj, bo jestem twoją Mocą i Pieśnią. Nie marnuj swoich sił na strach. Spożytkuj je na to, aby Mi ufać i śpiewać Moją Pieśń. Walka o panowanie nad twoim umysłem jest zacięta, a lata trosk uczyniły cię podatnym na ataki wroga. Musisz więc czujnie strzec swoich myśli. Nie gardź swoją słabością: wykorzystuję ją, aby przyciągnąć cię do siebie. To, że nieustannie Mnie potrzebujesz, rodzi między nami wielką bliskość, która jest warta wszystkich twoich wysiłków. Nie jesteś sam w walce o swój umysł. Mój Duch, który w tobie mieszka, jest zawsze gotów ci pomóc w twoich zmaganiach. Poproś Go, aby panował nad twoim umysłem; On obdarzy cię Życiem i Pokojem.

IZ 12,2; RZ 8,6

12 CZERWCA

CHCĘ CI POMÓC przemierzyć ten dzień. Istnieje wiele możliwych ścieżek, którymi możesz pójść, zanim wieczorem położysz się spać. Zwracaj baczną uwagę na liczne rozwidlenia i nie zapominaj o Mojej Obecności. Przemierzysz ten dzień w taki albo inny sposób. Możesz jęczeć i narzekać, powłóczyć nogami i potykać się, co kilka kroków. Dobrniesz w ten sposób do wieczora, ale jest lepszy sposób: możesz iść ze Mną ścieżką Pokoju, wspierając się na Mnie, gdy tylko potrzebujesz. Wciąż będziesz napotykał trudności, ale stawisz im pewnie czoła, polegając na Mojej sile. Podziękuj Mi za każdy problem, z którym musisz się mierzyć, i patrz, jak przemieniam próby w błogosławieństwa.

1 KOR 10,10; ŁK 1,79

13 CZERWCA

TWORZĘ w tobie nowe dzieło - rwący strumień Radości, którego wody rozlewają się na życie innych. Nie traktuj tej Radości, jako własnej i nie próbuj się nią szczycić. Obserwuj z zachwytem, jak Mój Duch przepływa przez ciebie i błogosławi innym. Stań się spiżarnią pełną Jego owoców. Twoją rolą jest żyć blisko Mnie i poddawać się wszystkim Moim działaniom. Nie próbuj zapanować nad Duchem, który przez ciebie przepływa. Po prostu skupiaj się na Mnie w każdej chwili naszej wspólnej podróży przez dzisiejszy dzień. Ciesz się Moją Obecnością, która napełnia cię Miłością, Radością i Pokojem.

J 3,8; GA 5,22

14 CZERWCA

UKOCHAŁEM CIĘ odwieczną Miłością. Znałem cię, jeszcze zanim powstał czas. Długie lata pływałeś w morzu bezsensu, szukając Miłości i nadziei. Przez cały ten czas podążałem za tobą i marzyłem o tym, aby ze współczuciem wziąć cię w ramiona. Gdy nadszedł właściwy moment, objawiłem ci swoje Oblicze. Wydobyłem cię z morza rozpaczy i złożyłem na stabilnym gruncie. Czasem czujesz się nagi - wystawiony na działanie Światła Mojej Obecności, w którym nic się nie ukryje. Jednak przyodziałem cię w szatę z gronostajów - Mój płaszcz sprawiedliwości. Śpiewam ci miłosną pieśń, która nie ma początku ani końca. Tchnąłem sens w twój umysł i harmonię w twoje serce. Śpiewaj Moją pieśń wraz ze Mną. Razem będziemy wydobywać innych z ciemności i powoływać do Mojego cudownego Światła.

JR 31,3; IZ 61,10; 1 P 2,9X

15 CZERWCA

GDY PRZYCHODZISZ DO MNIE skupiony i ufny, dodaję ci sił. Potrzebujesz otuliny ciszy, aby wpatrywać się w to, co niewidzialne. Ponieważ jestem niewidzialny, nie możesz pozwolić, aby twoje myślenie zdominowały zmysły. Przekleństwem dzisiejszych czasów jest nadmiar zmysłowych bodźców, przeszkadzający w postrzeganiu niewidzialnego świata. Jednak widzialny świat także obwieszcza Moją Chwałę tym, którzy mają oczy do patrzenia i uszy do słuchania. Jeśli chcesz być jednym z nich, powinieneś koniecznie spędzać ze Mną czas sam na sam. Chodzi o to, abyś był świadom tego, co niewidzialne, chociaż żyjesz w widzialnym świecie.

2 KOR 4,18; IZ 6,3; PS 130,5

16 CZERWCA

ZOSTAŃ ZE MNĄ NA DRODZE DOBRA. Wiele głosów domaga się twojej uwagi i próbuje skierować cię na inną ścieżkę. Ale wezwałem cię do tego, abyś szedł blisko Mnie, nasiąkając Moją Obecnością i trwając w Moim Pokoju. To Mój wyjątkowy plan na twoje życie, który powziąłem jeszcze przed powstaniem świata. Każde z Moich dzieci wezwałem do pójścia inną ścieżką, wyznaczoną wyłącznie dla niego. Nie daj się nikomu przekonać, że jego droga jest jedynym słusznym wyborem. I pilnuj się, aby nie wychwalać własnej ścieżki, twierdząc, że jest lepsza niż inne. Pragnę, abyś czynił sąd, miłował miłosierdzie i szedł ze Mną w pokorze - wszędzie tam, gdzie cię poprowadzę.

EF 2,10; MI 6,8

17 CZERWCA

NAUCZ SIĘ ŚMIAĆ z samego siebie do woli. Nie traktuj siebie i swojej sytuacji zbyt poważnie. Odpręż się i wiedz, że jestem Emmanuel, Bóg z tobą. Gdy twoim największym pragnieniem jest wypełnianie Mojej woli, życie nie wydaje się już takie groźne. Przestań usiłować mieć nadzór nad Moimi zadaniami - sprawami, które są poza twoją kontrolą. Znajdź wolność, akceptując własne ograniczenia. Śmiech sprawia, że twoje brzemię staje się lżejsze, a serce unosi się w niebiańskie krainy. Radosne tony wzlatują w przestworza i łączą się z anielskimi pieśniami pochwalnymi. Raduję się, słysząc śmiech swoich dzieci - tak jak każdy rodzic. Przepełnia Mnie radość, gdy widzę, że ufasz Mi na tyle, by móc beztrosko cieszyć się życiem. Zrzuć ze swoich barków ciężar ziemskich spraw, który odbiera ci Radość Mojej Obecności. Lepiej weź na siebie Moje jarzmo i ucz się ode Mnie. Albowiem jarzmo Moje jest słodkie, a Moje brzemię lekkie.

PRZ 17,22; PRZ 31,25; MT 1,23; MT 11,28-30

18 CZERWCA

JESTEŚ MOIM UKOCHANYM DZIECKIEM. Wybrałem cię przed założeniem świata, abyś szedł ze Mną ścieżką, którą wytyczyłem specjalnie dla ciebie. Zamiast próbować przejrzeć Moje względem ciebie plany, skupiaj się na dotrzymywaniu Mi kroku. Jeśli wierzysz, że Moje plany są pełne pokoju, a nie zguby, możesz się odprężyć i cieszyć chwilą bieżącą. Twoja nadzieja i przyszłość mają swoje źródło w niebie, gdzie czeka cię wieczna błogość. Żadna siła nie może odebrać ci twojego dziedzictwa, na które składają się niewyobrażalne bogactwa i niepojęte szczęście. Czasem daję ci przedsmak tej chwalebnej przyszłości, aby cię zachęcić i pobudzić do działania. Jednak twoim głównym celem powinna być bliskość ze Mną. Tempo, które wyznaczam, sprzyja twoim potrzebom i realizacji Moich celów.

EF 1,4; PRZ 16,9; JR 29,11; EF 1,13-14

19 CZERWCA

JESTEM MOCNYM FUNDAMENTEM, na którym możesz tańczyć, śpiewać i radować się Moją Obecnością. Oto, do czego cię wzywam. To wzniosłe i święte powołanie; przyjmij je niczym cenny dar. Gdy Mnie sławisz i radujesz się Mną, spełniasz misję, która ma o wiele większe znaczenie niż uporządkowane i dobrze zorganizowane życie. Przestań usilnie się starać mieć wszystko pod kontrolą - to niewykonalne zadanie, na które niepotrzebnie tracisz swoją cenną energię. Każde ze swoich dzieci prowadzę inną drogą. Oto, dlaczego słuchanie Mnie jest tak ważne dla twojego dobrostanu. Pozwól, że przygotuję cię na nadchodzący dzień i wskażę właściwy kierunek. Jestem z tobą bez przerwy, więc nie pozwól, aby sparaliżował cię strach. Choć idzie za tobą krok w krok, nie może wyrządzić ci żadnej krzywdy, dopóki mocno trzymasz Moją dłoń. Patrz na Mnie, ciesząc się Pokojem w Mojej Obecności.

PS 5,121; EF 3,20-21; JUD 24-25; JOZ 1,5

20 CZERWCA

MÓWIĘ DO CIEBIE NIEUSTANNIE. W Mojej naturze leży przemawianie do ludzi, choć nie zawsze czynię to za pomocą słów. Codziennie rozświetlam niebo cudownym zachodem słońca. Mówię poprzez twarze i głosy bliskich ci osób. Głaszczę cię delikatnym wiatrem, który cię odświeża i zachwyca. Przemawiam łagodnym głosem, który dociera do najgłębszych zakamarków twojej duszy, gdzie stale mieszkam. Możesz znaleźć Mnie w każdym momencie, jeśli masz oczy do patrzenia i uszy do słuchania. Poproś Mojego Ducha, aby wyostrzył twój duchowy wzrok i słuch. Raduję się, ilekroć odkrywasz Moją Obecność. Szukaj Mnie i nasłuchuj Mojego głosu w codziennych chwilach ciszy. Z czasem będziesz Mnie odnajdywał coraz częściej. Będziesz Mnie szukać i znajdziesz Mnie, albowiem będziesz Mnie szukać z całego serca.

PS 8,2-5; PS 19,2-3; 1 KOR 6,19; JR 29,13

21 CZERWCA

TRWAJ PRZY MNIE CIERPLIWIE, a Ja będę cię błogosławił. Nie przybiegaj do Mnie z umysłem udręczonym świadomością uciekającego czasu. Ja bytuję poza czasem - jestem Ten, Który jest, Który był i Który przychodzi. Dla ciebie czas stanowi formę ochrony; jesteś wątłą istotą, która nie poradziłaby sobie z życiem, gdyby nie było ono podzielone na dwudziestoczterogodzinne odcinki. Ale czas bywa też tyranem, niestrudzenie tykając w twojej głowie. Naucz się nad nim panować, w przeciwnym razie to on będzie panował nad tobą. Choć jesteś uzależniony od czasu, staraj się ze Mną spotkać poza jego granicami. Gdy skupisz się na Mojej Obecności, ograniczenia czasowe i czekające cię zadania staną się nieistotne. Będę cię błogosławił i strzegł, rozpromieniając nad tobą Moje Oblicze i dając ci Pokój.

MI 7,7; AP 1,8; LB 6,24-26

22 CZERWCA

PODZIĘKUJ MI za wszystko, co cię trapi. Jesteś na granicy buntu, niebezpiecznie bliski tego, aby pogrozić Mi pięścią. Czujesz pokusę, aby odrobinę ponarzekać na to, jak cię traktuję. Ale gdy przekroczysz tę linię, potoki gniewu i żalu nad samym sobą mogą cię ponieść w nieznane. Najlepszą formą ochrony przed tym błędem jest dziękczynienie. Nie możesz Mi dziękować i przeklinać Mnie jednocześnie. Dziękowanie Mi za próby może z początku wydać ci się niezręczne. Ale jeśli wytrwasz, wypowiedziane w wierze słowa wdzięczności w końcu odmienią twoje serce. Wdzięczność otwiera ci oczy na Moją Obecność, która usuwa twoje problemy w cień.

PS 116,17; FLP 4,4-6

23 CZERWCA

NIECH MOJA MIŁOŚĆ PRZEPŁYWA PRZEZ CIEBIE WARTKIM STRUMIENIEM, zmywając strach i zwątpienia. Chcąc okazać Mi zaufanie, musisz uwzględniać Mnie, obmyślając drogę wyjścia z tej czy innej sytuacji. Ponieważ obiecałem ci swą nieustanną Obecność, możesz mieć pewność, że nigdy nie stawiasz niczemu czoła w pojedynkę. Moje dzieci wychowują się na prawdzie o tym, że jestem stale przy nich, lecz mimo wszystko błądzą jak we mgle, nieświadome Mojej kochającej Obecności. Jakże Mnie to zasmuca! Gdy wędrujesz ze Mną przez swoje dni i zdajesz się na Mnie z ufnością, koisz Moje obolałe serce. Ilekroć twoje myśli zaczynają błądzić, łagodnie skieruj je w Moją stronę. Tym, na czym Mi najbardziej zależy podczas naszej wspólnej wędrówki, jest wytrwałość, nie doskonałość.

PS 52,10; PWT 31,6; EF 4,30

24 CZERWCA

TRZYMAJ MOJĄ DŁOŃ I UFAJ. Dopóki jesteś świadom Mojej Obecności przy tobie, wszystko jest w porządku. Potknięcie się w blasku Mojego Światła jest prawie niemożliwe. Stworzyłem cię w taki sposób, abyś odnajdywał we Mnie większą Radość niż w czymkolwiek innym. Jestem najgłębszym spełnieniem wszystkich pragnień twojego serca. Trwożne, niespokojne myśli nikną w Świetle Mojej Obecności. Gdy się ode Mnie odwracasz, stajesz się bezbronny wobec mroku, którego na świecie nigdy nie braknie. Nie dziw się, jak łatwo ci zgrzeszyć, gdy nie trzymasz mocno Mojej dłoni. Na ziemi zależność jest postrzegana, jako przejaw niedojrzałości, ale w Moim królestwie jest miarą dojrzałości.

IZ 41,10; PS 62,6-7

25 CZERWCA

WYCIĄGNIJ DŁONIE i otwórz serce, aby przyjąć ten dzień, jako cenny dar ode Mnie. Każdy poranek rozpoczynam wschodem słońca, obwieszczając światu Moją promienną Obecność. Planuję twój dzień, jeszcze zanim wstaniesz z łóżka. Niecierpliwie wyczekuję twojej pierwszej myśli. Cieszę się, gdy spoglądasz ku Mnie. Przynieś Mi dar dziękczynienia, który otwiera twoje serce na głęboką łączność ze Mną. Ponieważ jestem Bogiem wszelkich błogosławieństw, wdzięczność jest najlepszym sposobem na to, aby się do Mnie zbliżyć. Śpiewaj Mi pochwalne pieśni; mów o Moich cudownych dziełach. Pamiętaj, że raduję się wielce nad tobą; weselę się nad tobą z śpiewaniem.

PS 118,24; PS 95,2; SO 3,171

26 CZERWCA

WPATRUJ SIĘ WE MNIE ze spokojem, bez względu na to, co się będzie dziś działo. Pamiętaj, że idę przed tobą, a jednocześnie obok ciebie. Nic nie jest w stanie Mnie zaskoczyć. Dopóki będziesz ku Mnie spoglądał, nie dopuszczę do tego, aby to, co się zdarzy, przytłoczyło cię. Pomogę ci we wszystkim, z czym będziesz musiał się zmierzyć. Współdziałanie ze Mną przynosi bezmiar chwały przyszłego wieku, a świadomość Mojej Obecności daje Radość, która nigdy nie przemija.

PS 23,1-4; 2 KOR 4,16-17

27 CZERWCA

ODPOCZNIJ ZE MNĄ PRZEZ CHWILĘ. Ostatnio wspinasz się stromą, wyboistą ścieżką. Drogę przed tobą spowija mgła niepewności. Nie patrz ani do tyłu, ani przed siebie. Skoncentruj się na Mnie, swoim nieodłącznym Towarzyszu. Ufaj, że zaopatrzę cię we wszystko, co będzie ci potrzebne w podróży. Stworzyłem czas, aby cię chronił. Nie zniósłbyś widoku całego swojego życia naraz. Choć czas Mnie nie ogranicza, spotykam się z tobą w tej konkretnej chwili. Pokrzep się w Moim towarzystwie, głęboko oddychając Moją Obecnością. Najwyższy poziom zaufania przejawia się w umiejętności cieszenia się Mną w każdej chwili. Jestem z tobą i będę cię strzegł, gdziekolwiek się udasz.

PS 143,8; RDZ 28,15

28 CZERWCA

SKOSZTUJ I ZOBACZ, JAKI JESTEM DOBRY. To polecenie zawiera w sobie zachętę do doświadczania Mojej żywej Obecności oraz obietnicę: im częściej Mnie doświadczasz, tym bardziej przekonujesz się o Mojej dobroci. Dzięki temu będziesz w stanie wędrować przez życie z wiarą. W obliczu przeciwności ludzie zaczynają wątpić w Moją dobroć. Moje drogi są tajemnicą - nawet dla tych, którzy dobrze Mnie znają. Bo jak niebiosa górują nad ziemią, tak drogi Moje - nad twoimi drogami i myśli Moje - nad twoimi myślami. Nie staraj się zrozumieć Moich dróg. Zamiast tego bądź ze Mną, ciesząc się Mną i doświadczając Mojej dobroci.

PS 34,9; IZ 55,8-9

29 CZERWCA

BĄDŹ ŚWIADOM Mojej przy tobie Obecności, gdy tylko wstajesz rano z łóżka. Być może nie myślisz jeszcze wtedy jasno, ale Ja owszem. Rankiem, zanim nawiążesz ze Mną kontakt, twoje myśli często przepełnia niepokój. Zaproś Mnie do swoich myśli, wypowiadając szeptem Moje Imię. W mgnieniu oka dzień pojaśnieje i stanie się bardziej przyjazny. Nie możesz obawiać się dnia, który pulsuje Moją Obecnością. Czujesz się pewniejszy, wiedząc, że jestem z tobą i że niczemu nie stawiasz czoła w pojedynkę. Źródłem niepokoju jest stawianie sobie niewłaściwego pytania:, „Jeśli stanie się to czy tamto, czy sobie poradzę?”. Tak naprawdę chodzi nie o to, czy sam sobie z daną sytuacją poradzisz, tylko o to, czy ty i Ja podołamy jej razem. To właśnie fakt, że ze wszystkim zmagamy się wspólnie, daje ci pewność, której potrzebujesz, aby radośnie stawiać czoła wyzwaniom, jakie niesie dzień.

PS 5,4; PS 63,2; FLP 4,13

30 CZERWCA

JA JESTEM PRAWDĄ - Tym, który przyszedł, aby cię wyzwolić. Daję ci wolność, gdy pozwalasz Mojemu Duchowi sprawować kontrolę nad swoimi myślami i uczynkami. Z dnia na dzień wyswobadzasz się coraz bardziej, aby w końcu stać się takim, jakim chciałem, byś był, stwarzając cię. Tak działam w tobie, gdy poddajesz się Mojemu Duchowi. Owoce tego działania są najobfitsze, gdy trwasz w ciszy w Mojej Obecności, skupiając się na Mnie całą swoją istotą. Niech Moje myśli wartkim strumieniem wleją się w twoją świadomość, przynosząc ci jeszcze obfitsze Życie. Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem. Gdy za Mną podążasz, prowadzę cię nowymi ścieżkami, o istnieniu, których nie miałeś pojęcia. Nie martw się tym, co przed tobą. Chcę, abyś znalazł bezpieczeństwo w świadomości, że Mnie znasz - że znasz Tego, który umarł, aby cię wyzwolić.

J 8,32; FLP 2,13; J 14,6

LIPIEC

1 LIPCA

JESTEM OBFITOŚCIĄ ŻYCIA I ŚWIATŁA. Gdy „nasiąkasz” Moją Obecnością, czujesz przypływ energii, a ciężar, który dźwigasz, staje się lżejszy. Obcując ze Mną, przenosisz swoje ciężkie brzemię na Moje silne ramiona. Gdy kierujesz na Mnie swój wzrok, zaczynasz patrzeć na swoje życie z Mojej perspektywy. Nasze spotkania są niezbędne, abyś mógł uporządkować swoje myśli i wygładzić materię nadchodzącego dnia. Bądź gotów walczyć o ten cenny czas spędzany ze Mną. Na twojej drodze może stanąć wiele wrogich sił: twoja własna chęć pozostania dłużej w łóżku; zły, który stara się odwrócić ode Mnie twoją uwagę; rodzina, przyjaciele i twój wewnętrzny krytyk, którzy woleliby, abyś spędzał czas bardziej produktywnie. Gdy coraz goręcej pragniesz Mnie zadowolić, zyskujesz siły, aby odeprzeć tych przeciwników. Raduj się we Mnie, bo jestem najgłębszym Pragnieniem twego serca.

PS 48,10; PWT 33,12; PS 37,4

2 LIPCA

POZWÓL, ŻE POKAŻĘ CI, jak powinieneś przeżyć dzisiejszy dzień. Nieustannie cię prowadzę, więc możesz się odprężyć i cieszyć Moją Obecnością w tej właśnie chwili. Dobre życie jest zarówno kwestią dyscypliny, jak i formą sztuki. Skoncentruj się na tym, aby być blisko Mnie, boskiego Artysty. Zdyscyplinuj swoje myśli, aby Mi ufać, gdy działam w twoim życiu zgodnie z własnym upodobaniem. Zanoś modły w każdej sprawie, a wynik zostaw w Moich rękach. Nie lękaj się Mojej woli, ponieważ dążę do tego, co dla ciebie najlepsze. Weź głęboki oddech i zanurkuj w głębiny bezbrzeżnego zaufania. Na dole są Moje ramiona wieczne.

PS 5,3-4; PWT 33,27

3 LIPCA

MOJE DZIECI uczyniły sobie rozrywkę z oceniania siebie i innych. Ale to Ja jestem jedynym kompetentnym Sędzią - Sędzią, który oczyścił cię z zarzutów własną krwią. Twoje uniewinnienie zostało okupione Moją niezrównaną ofiarą. Dlatego właśnie jestem głęboko urażony, gdy słyszę, jak Moje dzieci osądzają innych i pławią w nienawiści do samych siebie. Żyj blisko Mnie i zagłębiaj się w Moje Słowo, a Duch Święty będzie tobą kierował i - w razie potrzeby - korygował twoje zachowanie. Dla tych, którzy należą do Mnie, nie ma już potępienia.

ŁK 6,37; 2 TM 4,8; TT 3,5; RZ 8,1

4 LIPCA

ODDAJĄC MI CZEŚĆ w Duchu i prawdzie, dołączasz do chórów anielskich, nieustannie stojących przed Moim tronem. Choć ty nie możesz ich usłyszeć, twoje pochwalne i dziękczynne słowa słychać w niebie wyraźnie. Trafiają tu także twoje prośby, ale to wdzięczność jest tym, co toruje drogę do Mojego serca. Gdy wszystkie dzielące nas przeszkody rozpadną się, zasypie cię nieprzebrane bogactwo Moich błogosławieństw. Największym z nich jest nasza bliskość - obfita Radość i Pokój w Mojej Obecności. Staraj się Mnie wychwalać i składać Mi dziękczynienie przez cały dzisiejszy dzień.

J 4,23-24; PS 100,4

5 LIPCA

ZBLIŻ SIĘ DO MNIE z kochającym sercem, świadom tego, że twój kielich jest pełen błogosławieństw. Wdzięczność pozwala ci widzieć wszystko wyraźniej i cieszyć się naszą miłosną relacją. Nic nie zdoła odłączyć cię od Mojej Miłości! Oto podstawa twojego bezpieczeństwa. Gdy tylko zaczynasz czuć się niespokojny, przypomnij sobie, że to Ja jestem jedynym źródłem twojego bezpieczeństwa, a na Mnie możesz całkowicie polegać.

Nigdy nie będziesz w stanie panować nad tym, co się dzieje w twoim życiu, ale możesz się odprężyć i ufać, że właściwie pokieruję twoimi sprawami. Zamiast dążyć do przewidywalnego, bezpiecznego życia, staraj się Mnie dogłębniej poznać. Pragnę, aby twoje życie było cudowną przygodą, ale żeby tak się stało, musisz zboczyć z dobrze znanych ścieżek. Nieustannie dokonuję czegoś nowego w swoich ukochanych dzieciach. Rozglądaj się za wszystkim, co dla ciebie przygotowałem.

RZ 8,38-39; ps. 56,4-5; IZ 43,19

6 LIPCA

JESTEM TWOIM BOGIEM OJCEM. Słuchaj Mnie! Przekonaj się, co to znaczy być dzieckiem wiecznego Króla. Musisz być Mi oddany - to naj- pierwszy z twoich obowiązków. Powinność ta jest tak naprawdę radosnym przywilejem - niemal luksusem. Często masz poczucie winy, robiąc w swoim życiu miejsce dla Mnie i naszych wspólnych chwil. Świat chce wtłoczyć cię w swoją formę i zagarnąć ten czas, który Mi poświęcasz. Ziemskie siły zniekształcają też twoje sumienie, które czyni ci wyrzuty, gdy robisz to, na czym Mi najbardziej zależy - szukasz Mojego Oblicza. Wsłuchuj się we Mnie pośród jazgotu głosów, które próbują rozproszyć twoją uwagę. Poproś Mojego Ducha, aby sprawował kontrolę nad twoim umysłem, ponieważ On i Ja działamy w idealnej harmonii. Bądź spokojny i uważny w Mojej Obecności. Stoisz na świętej ziemi.

IZ 9,5; ZA 9,9; RZ 8,15-16; WJ 3,5

7 LIPCA

UFAJ MI WSZYSTKIMI SWOIMI MYŚLAMI. Wiem, że niektóre z twoich myśli są nieświadome lub półświadome i nie obarczam cię odpowiedzialnością za nie. Ale swoimi świadomymi myślami możesz sterować dużo sprawniej, niż ci się wydaje. Ucz się myśleć o Mnie z zaufaniem i wdzięcznością, a stanie się to dla ciebie naturalne. Odrzucaj negatywne i grzeszne myśli, gdy tylko zdasz sobie z nich z sprawę. Nie próbuj ich przede Mną ukrywać; wyznaj Mi je, zostaw je Mnie i ruszaj w dalszą drogę z lekkim sercem. Ten sposób kontrolowania myśli sprawi, że będziesz nieustannie skupiony na Mojej Obecności i nie zboczysz z drogi Pokoju.

PS 20,7; 1 J 1,9; ŁK 1,79

8 LIPCA

GDY SZUKASZ MOJEGO OBLICZA, wszelkie inne myśli musisz odłożyć na bok. Jestem ponad wszystkim i we wszystkim; nasza łączność wykracza poza czas i okoliczności. Bądź gotów na to, że obdaruję cię hojnie swoją Obecnością, gdyż jestem Bogiem nieograniczonej obfitości. Otwórz serce i umysł na oścież, aby przyjąć wszystko, co mam ci do ofiarowania. Gdy weselisz się wraz ze Mną, w niebie wybucha niepohamowana radość. To wieczne życie tu i teraz - mały przedsmak tego, co czeka cię w niebie. Teraz widzisz jakby w zwierciadle, niejasno, wtedy zaś zobaczysz twarzą w Twarz.

J 15,11; 1 KOR 13,12

9 LIPCA

ODSUŃ OD SIEBIE ZMARTWIENIA na tyle, aby usłyszeć, jak do ciebie mówię. Przemawiam łagodnym głosem, z głębi twojego jestestwa. Twoje myśli pędzą w tę i z powrotem, zapętlając się w sieć niepokoju. Gdy kiełkują w tobie Moje myśli, wplątują się w tę lepką sieć. Wówczas Mój głos staje się przytłumiony i słyszysz tylko szum.

Poproś Mojego Ducha, aby wyciszył twój umysł, żebyś mógł myśleć Moimi myślami. Ta umiejętność to wielka korzyść płynąca z bycia Moim dzieckiem, stworzonym na Moje podobieństwo. Nie daj się ogłuszyć hałasowi świata i własnych myśli, lecz przemieniaj się przez odnawianie umysłu. Trwaj w ciszy w Mojej Obecności, a Moje myśli „przeprogramują” twój umysł.

PWT 30,20; RDZ 1,27; RZ 12,2

10 LIPCA

ODPOCZNIJ W MOJEJ SPOKOJNEJ OBECNOŚCI. Nie dopuść do tego, aby napięcie związane z pragnieniem sukcesu i perfekcjonizmem, wdarło się w świętą przestrzeń naszej duchowej łączności. Gdy przebywasz z kimś, komu w pełni ufasz, czujesz się swobodnie. Jest to jeden z radosnych aspektów prawdziwej przyjaźni. Choć jestem Panem panów i Królem królów, pragnę być też twoim bliskim Przyjacielem. Rani mnie, gdy jesteś przy Mnie spięty lub zachowujesz się pretensjonalnie. Znam cię od twojej najgorszej i najlepszej strony. Pragnę, abyś ufał Mi na tyle, aby być przy Mnie sobą. Gdy zachowujesz się naturalnie, mogę wydobyć z ciebie wszystko, co najlepsze - talenty, które sam zasiałem w twojej duszy. Odpręż się i ciesz się naszą przyjaźnią.

AP 17,14; J 15,13-15

11 LIPCA

CZCIJ TYLKO MNIE. Mój lud zawsze przejawiał zgubną skłonność do bałwochwalstwa. Nie czynię tajemnicy z tego, że jestem Bogiem zazdrosnym. Współczesne bożki są mniej oczywiste niż te czczone w starożytności, ponieważ nierzadko nie mają żadnego związku ze sferą religii. Najpopularniejsze z nich to dobra materialne, pozycja, inni ludzie i autokreacja. Pilnuj się, aby nie oddawać im pokłonu. Fałszywi bogowie nie dadzą ci spełnienia, lecz sprawią, że będziesz chciał wciąż więcej i więcej. Gdy odrzucasz bożki tego świata i szukasz Mojego Oblicza, doświadczasz Mojej Radości i Pokoju. Te nienamacalne wartości gaszą pragnienie twojej duszy, dając ci głębokie spełnienie. Blask tego świata to tandetna i chwilowa błyskotka, a Światło Mojej Obecności jest olśniewające i wieczne. Idź ze Mną w tym Świetle, a będziesz niczym latarnia, która wskazuje innym drogę do Mnie.

WJ 20,4-5; 2 SM 22,29

12 LIPCA

ILEKROĆ MASZ POCZUCIE, ŻE SIĘ ODE MNIE ODDALIŁEŚ, wy- szepcz Moje Imię z sercem pełnym Miłości i zaufania. Ta prosta modlitwa pomoże ci ponownie uświadomić sobie Moją przy tobie Obecność.

Ludzie nieustannie nadużywają Mojego imienia, traktując je jak przekleństwo. Ich słowne ataki dosięgają bram nieba; słyszę i zapamiętuję każde słowo. Gdy z ufnością wymawiasz szeptem Moje Imię, koisz Moje zbolałe uszy. Zgrzyt ziemskich bluźnierstw nie może się równać z dźwiękiem słowa „Jezus” wypowiadanego z ufnością przez jedno z Moich dzieci. Moje Imię ma moc błogosławienia zarówno tobie, jak i Mnie, moc, której nie jesteś w stanie pojąć.

DZ 4,12; J 16,24

13 LIPCA

CHCĘ, ABYŚ DOŚWIADCZYŁ jednego z bogactw zbawienia - Radości z bycia kochanym nieprzemijającą, doskonałą Miłością. Nieustannie się oceniasz, bazując na swoim wyglądzie, zachowaniu i emocjach. Gdy to, co widzisz w lustrze, ci się podoba, czujesz się odrobinę bardziej godny Mojej Miłości. Gdy wszystko dobrze się układa i jesteś z siebie zadowolony, łatwiej ci uwierzyć w to, że jesteś Moim ukochanym dzieckiem. Jeśli zaś czujesz się zniechęcony, często zaglądasz w głąb siebie i próbujesz poprawiać to, co wymaga zmiany. Nie próbuj „naprawiać” swojego wewnętrznego mechanizmu; lepiej spójrz na Mnie, Ukochanego twej duszy. Zamiast marnować energię na wydawanie sądów na własny temat, wykorzystają ją na chwalenie Mnie. Pamiętaj, że widzę cię odzianego w sprawiedliwość i opromienionego światłem Mojej Miłości.

EF 2,7-8; HBR 3,1; PS 34,6

14 LIPCA

NIE ZBACZAJ ze ścieżki, którą dla ciebie wybrałem. Twoje pragnienie życia blisko Mnie raduje Moje serce. Mógłbym od razu obdarować się duchowymi bogactwami, których łakniesz, ale nie taki jest Mój względem ciebie plan. Razem będziemy pokonywać drogę wiodącą na wysoką górę. Wędrówka bywa wyczerpująca, a ty jesteś słaby. Kiedyś będziesz tańczył z lekkością na wysokich szczytach, ale teraz stąpasz ciężko i z trudem. Pragnę tylko tego, abyś zrobił kolejny krok, trzymając Mnie mocno za rękę, dzięki czemu nie upadniesz i nie zboczysz z trasy. Choć droga jest trudna, a krajobraz wydaje się monotonny, za zakrętem rozciągają się bajeczne widoki. Zostań na drodze, którą dla ciebie wybrałem; jest to prawdziwa ścieżka Życia.

PS 37,23-24; PS 16,11

15 LIPCA

NIE TROSZCZ SIĘ O JUTRO! To nie sugestia, lecz polecenie. Podzieliłem czas na dni i noce, aby twoje życie składało się krótszych odcinków, możliwych do ogarnięcia. Wystarczy ci Mojej łaski, ale tylko na dzisiejszy dzień. Martwiąc się o przyszłość, wkładasz troski kolejnych dni do swojego lichego plecaka. Uginasz się pod jego ciężarem, a Ja przecież nigdy nie chciałem, abyś go dźwigał. Zrzuć ten męczący ciężar w jednym krótkim porywie zaufania. Niespokojne myśli plączą ci się po zakamarkach umysłu, ale ufność pozwala ci natychmiast doświadczyć Mojej Obecności. Gdy przez ufność potwierdzasz swoją wiarę, kajdany trosk natychmiast pękają. Ufaj Mi nieprzerwanie, a będziesz mógł nieustannie cieszyć się Moją Obecnością.

MT 6,34; 2 KOR 12,9; PS 62,9

16 LIPCA

UŻALANIE SIĘ NAD SOBĄ JEST JAK PEŁNA MUŁU BEZDENNA ROZPADLINA. Gdy już do niej wpadniesz, zwykle coraz bardziej się pogrążasz. Zsuwając się po śliskim zboczu, zmierzasz ku przygnębieniu, a ciemność jest wszechogarniająca. Jedyna nadzieja w tym, że podniesiesz wzrok i zobaczysz padające na ciebie Światło Mojej Obecności. Choć widziane z dołu wydaje się nieco blade, promienie nadziei dosięgną cię nawet w najgłębszych czeluściach. Gdy z ufnością skupisz się na Mnie, stopniowo wydostaniesz się z otchłani rozpaczy. W końcu będziesz mógł dosięgnąć i pochwycić Moją dłoń. Wydobędę cię na górę, do Światła, delikatnie obmyję, usuwając lepki muł, i okryję płaszczem sprawiedliwości. A potem ruszę z tobą dalej ścieżką Życia.

PS 40,3-4; PS 42,6; PS 147,11

17 LIPCA

PRZYJDŹ TU na chwilę. Świat i jego ciągłe żądania mogą poczekać. Ludzie zwykle uważają, że to Ja mogę poczekać, tłumacząc, że któregoś dnia znajdą czas, aby poświęcić Mi uwagę. Jednak im dłużej spychają Mnie na peryferie swojego życia, tym trudniej jest im Mnie odszukać. Żyjesz pośród ludzi, którzy gloryfikują ciągłą aktywność; czas stał się tyranem panującym nad ich życiem. Nawet ci, którzy uważają Mnie za Zbawiciela, często maszerują w tempie narzuconym przez świat. Dali się zwieść złudnemu przekonaniu, że więcej znaczy lepiej: więcej spotkań, więcej planów, więcej zajęć. Wezwałem cię, abyś podążał za Mną samotną ścieżką, traktując spotkania ze Mną, jako swój najwyższy priorytet i największą Radość. To bardzo niedoceniana ścieżka; jej wybór często spotyka się z pogardą. Ale obrałeś najlepszą cząstkę, której nie będziesz pozbawiony. Kolejna korzyść jest taka, że gdy idziesz blisko Mnie, mogę błogosławić innym za twoim pośrednictwem.

PNP 2,131; ŁK 10,42

18 LIPCA

JESTEM BLIŻEJ, niż myślisz, żywo obecny w każdej chwili twojego życia. Łączą nas więzy Miłości, których nie rozerwie żadna siła. Jednak, ponieważ są niewidzialne, możesz czasem czuć się samotny. Poproś Mnie, abym otworzył ci oczy, abyś widział Mnie w każdym miejscu. Im bardziej jesteś świadom Mojej Obecności, tym bezpieczniej się czujesz. Nie jest to rodzaj ucieczki od rzeczywistości, lecz przestawienie się na rzeczywistość ostateczną. Jestem znacznie bardziej Realny niż świat, który widzisz, słyszysz i czujesz. Wiara to poręka tych dóbr, których się spodziewamy, dowód tych rzeczywistości, których nie widzimy; to uznanie za fakt tego, co jest ukryte przed naszymi zmysłami.

DZ 17,27-28^ HBR 11,1

19 LIPCA

PRZYNIEŚ MI WSZYSTKIE SWOJE UCZUCIA, nawet te, które wolałbyś od siebie odsunąć. Strach i niepokój wciąż cię nękają. Emocje same w sobie nie są grzechem, ale mogą stanowić doń pokusę. W dzień i w nocy lecą w twoją stronę płonące pociski strachu; zły atakuje niestrudzenie. Użyj tarczy wiary, którą zdołasz unieszkodliwić wszystkie, najbardziej nawet rozpalone pociski złego. Zapewniaj Mnie o swoim zaufaniu, bez względu na to, jak się czujesz. Jeśli będziesz wytrwały, twoje uczucia w końcu dostroją się do twojej wiary. Nie kryj się przed strachem i nie udawaj, że go nie ma. Z niepokoju ukrytego w zakamarkach serca zrodzi się potworne dziecko - strach przed strachem. Pozwól, aby Światło Mojej Obecności opromieniło twoje lęki. Dzięki temu będziemy mogli zmierzyć się z nimi wspólnie. Skoncentruj się na tym, aby Mi ufać, a strach będzie powoli tracił grunt.

EF 6,161; J 1,5-7; IZ 12,2

20 LIPCA

SZUKAJ MOJEGO OBLICZA, a znajdziesz wszystko, czego pragniesz. Największą tęsknotą twojego serca jest Moja bliskość. Wiem o tym, ponieważ stworzyłem cię w taki sposób, abyś Mnie pragnął. Nie czuj się winny, gdy się przy Mnie zatrzymujesz - to odpowiedź na twoje wewnętrzne impulsy boskości. Stworzyłem cię na swoje podobieństwo i skryłem w twoim sercu niebo. To, że Mnie pragniesz, jest formą nostalgii - tęsknotą za twoim prawdziwym domem w niebie. Nie bój się być inny niż pozostali. Ścieżka, którą ci wyznaczyłem, jest dla ciebie idealna. Im ściślej podporządkowujesz się Mojemu przewodnictwu, tym swobodniej mogę pomnażać twoje dary. Jeśli chcesz iść za Mną krok w krok, musisz wyzbyć się swojej chęci zadowalania innych ludzi. Jednak nasza bliskość stanie się dla nich błogosławieństwem, ponieważ sprawi, że będziesz jaśnieć wspaniałym blaskiem w tym mrocznym świecie.

PS 42,2-3; PS 34,6; FLP 2,15

21 LIPCA

ODPOCZNIJ W MOJEJ OBECNOŚCI, gdy potrzebujesz pokrzepienia. Wbrew powszechnemu przekonaniu odpoczynek nie zawsze jest równoznaczny z próżniactwem. Gdy odpoczywasz w Moim towarzystwie, okazujesz Mi swoje zaufanie. „Zaufanie” to głębokie słowo, bogate w znaczenia i wskazówki na życie. Chcę, abyś ufał Mi z całego serca. Gdy opierasz się na Moim ramieniu, twoja głęboka ufność raduje Moje serce. Ludzie często się ode Mnie odwracają, gdy czują się wyczerpani. Kojarzę im się z obowiązkiem i ciągłymi staraniami, więc próbują się przede Mną ukryć, gdy potrzebują odpocząć od pracy. Jakże Mnie to zasmuca! Jak powiedziałem przez Mojego proroka, Izajasza, w nawróceniu i spokoju jest wasze ocalenie, w ciszy i ufności leży wasza siła.

PRZ 3,5; IZ 30,15

22 LIPCA

ZNAJDŹ WOLNOŚĆ, starając się przede wszystkim Mnie zadowolić. Możesz mieć tylko jednego Pana. Gdy kierujesz się oczekiwaniami innych, marnotrawisz swoje siły. Energii może pozbawiać cię również twoje pragnienie sprawiania dobrego wrażenia. Jestem twoim Panem i nie każę ci być kimś, kim nie jesteś. Udając, wywołujesz Moje niezadowolenie, zwłaszcza, gdy robisz to jakoby przez wzgląd na Mnie. Skup się na tym, aby być cały czas blisko Mnie. Nie da się udawać, koncentrując się na Mojej Obecności.

EF 5,8-10; MT 23,8; MT 6,1

23 LIPCA

JA JESTEM ŚWIATŁOŚCIĄ ŚWIATA. Ludzie czołgają się przez życie, przeklinając ciemność, a tymczasem Ja roztaczam wokół siebie olśniewający blask. Pragnę, aby każdy z Moich naśladowców niósł Światło. Blask Mojego Ducha, który w tobie mieszka, może bić z twojej twarzy, sprawiając, że stanę się widoczny dla ludzi z twojego otoczenia. Poproś Mojego Ducha, aby się przez ciebie objawiał, gdy będziesz przemierzać dzisiejszy dzień. Trzymaj Moją dłoń z radosną ufnością, wiedząc, że nigdy cię nie opuszczę. Pada na ciebie Światło Mojej Obecności. Rozświetlaj świat, odbijając prawdę o tym, Kim jestem.

J 8,12; MT 5,14-16; 2 KOR 3,18; WJ 3,14

24 LIPCA

WDZIĘCZNOŚĆ OTWIERA DRZWI do Mojej Obecności. Choć jestem z tobą w każdej chwili, zadałem sobie wiele trudu, aby pozostawić ci wolność wyboru. Umieściłem między nami drzwi i pozwoliłem ci je otworzyć lub zamknąć. Istnieje wiele sposobów otwarcia ich, ale wdzięczna postawa jest najskuteczniejsza. Fundamentem wdzięczności jest zaufanie. Gdy podziękowania grzęzną ci w gardle, powinieneś się upewnić, czy ów fundament jest wystarczająco stabilny. Jeśli zaś wdzięczność płynie swobodnie z twojego serca i ust, niech cię zarazem do Mnie przybliża. Chcę, abyś opanował sztukę dziękowania Mi w każdym położeniu. Przekonaj się, ile razy w ciągu dnia jesteś w stanie złożyć Mi dziękczynienie; to wyczuli cię na mnogość Moich błogosławieństw i złagodzi skutki prób, na które zostaniesz wystawiony. Ćwicz się w Mojej Obecności poprzez regularnie okazywaną wdzięczność.

PS 100,4; 1 TES 5,18

25 LIPCA

SŁUCHAJĄC nawoływania ptaków, usłysz też Moje miłosne wezwanie. Mówię do ciebie nieustannie poprzez krajobrazy, dźwięki, myśli, wrażenia, Pismo. Różnorodność sposobów, w jakie mogę się z tobą komunikować, jest nieograniczona. Twoją rolą jest być otwartym na Moje przesłania, bez względu na ich formę. Gdy postanawiasz sobie, że będziesz Mnie szukał w ciągu dnia, odkrywasz, że cały świat pulsuje Moją Obecnością. Możesz znaleźć Mnie nie tylko w pięknie i nawoływaniu ptaków, ale też w tragedii i twarzach pełnych żalu. Nawet najgłębszy ból mogę wpleść w całość służącą dobru. Szukaj Mnie i Mojego przesłania, przemierzając dzisiejszy dzień. Będziesz Mnie szukać i znajdziesz Mnie, albowiem będziesz Mnie szukać z całego serca.

J 10,27; RZ 8,28; JR 29,13

26 LIPCA

ODPOCZNIJ I POZWÓL MI SIĘ PRZEPROWADZIĆ przez dzisiejszy dzień. Wszystko jest pod kontrolą - Moją kontrolą. Często z niepokojem wpatrujesz się w horyzont nadchodzącego dnia, starając się ustalić harmonogram działań, gdy nagle rozlega się dzwonek do drzwi lub dźwięk telefonu i musisz całkowicie zmienić swoje plany. Całe to planowanie sprawia, że stajesz się kłębkiem nerwów i tracisz Mnie z oczu. Musisz o Mnie pamiętać przez cały czas, nie tylko w chwilach wytchnienia. Gdy ku Mnie spoglądasz, pokazuję ci, co powinieneś robić dalej. Obsesyjne planowanie pochłania ogromne ilości czasu i energii. Gdy pozwalasz, abym to Ja kierował twoimi krokami, zyskujesz wolność, dzięki której możesz się Mną cieszyć i szukać tego, co dla ciebie na dzisiaj przygotowałem.

PS 32,8; PS 119,35; PS 143,8

27 LIPCA

NADZIEJA jest jak złota lina, która łączy cię z niebem i sprawia, że możesz iść przez życie z podniesioną głową, nawet doświadczając licznych prób. Nigdy cię nie zostawię i nie puszczę twojej dłoni. Jednak bez złotej liny nadziei może się zdarzyć, że będziesz stąpał ciężko, ze zwieszoną głową, gdy będziemy wspinać się pod górę. Bowiem to nadzieja sprawia, że przestajesz koncentrować się na zmęczonych stopach i zaczynasz podziwiać wspaniały widok, który roztacza się z drogi dobra. Przypominasz sobie wtedy, że ścieżka, którą idziemy, jest tak naprawdę drogą do nieba. Gdy myślisz o tym świetlistym celu swojej podróży, nawierzchnia drogi traci na znaczeniu. Uczę twoje serce koncentrować się na dwóch rzeczach: Mojej nieustannej Obecności i nadziei nieba.

RZ 12,12; 1 TES 5,8; HBR 6,18-19

28 LIPCA

NIECH MOJA MIŁOŚĆ wniknie w najgłębsze zakamarki twojej istoty. Nie zamykaj przede Mną żadnych drzwi. Znam cię na wylot, więc nie próbuj pokazywać Mi jakiejś wybielonej wersji siebie. W ranach, które skrywasz przed Światłem Mojej Miłości, pojawi się ropa i zalęgną się robaki. Sekretne grzechy, które przede Mną zatajasz, mogą się od ciebie oddzielić i zacząć żyć własnym życiem. Zaczną nad tobą panować, a ty nawet tego nie zauważysz. Otwórz się na przemieniającą moc Mojej Obecności. Niech olśniewające Światło Mojego Miłosierdzia odnajdzie i rozproszy twoje ukryte lęki. Ale żeby tak się stało, musisz spędzać ze Mną czas sam na sam, pozwalając, aby Moja Miłość wnikała w najskrytsze zakamarki twojej istoty. Ciesz się Moją doskonałą Miłością, która usuwa lęk.

PS 139,1-4.23-24; 1 J 4,18

29 LIPCA

PRZYCHODŹ DO MNIE W KAŻDEJ CHWILI. Powinienem być Portem dla twoich myśli, Kotwicą twojej duszy. To pewne, że twoje myśli będą się ode Mnie oddalać; pytanie tylko, jak daleko pozwolisz im błądzić. Gdy sznur kotwicy jest krótki, łódź może odrobinę odpłynąć, a potem musi wrócić do portu. Mój Duch działa podobnie - gdy zaczynasz się ode Mnie oddalać, zmusza cię do powrotu. W miarę jak coraz bardziej dostrajasz się do Mojej Obecności, lina kotwiczna twojej duszy skraca się. Oddalasz się tylko odrobinę, a potem czujesz wewnętrzne szarpnięcie, które przypomina ci, że musisz wrócić do Portu - do Mnie.

HBR 6,19; 1 J 2,28; MT 22,37

30 LIPCA

KŁANIAJ MI SIĘ W OZDOBIE ŚWIĘTOBLIWOŚCI. Stworzyłem piękno, aby dawało dowód Mojemu świętemu Jestestwu. Okazała róża, zachwycająco piękny zachód słońca, wspaniałość oceanu - wszystko to ma obwieszczać światu Moją Obecność. Większość ludzi mija te znaki w pośpiechu, nie poświęcając im większej uwagi. Niektórzy wykorzystują piękno, zwłaszcza kobiecą urodę, aby sprzedawać swoje produkty. Jakże drogie są Mi te spośród Moich dzieci, które zachwycają się pięknem natury; ten zachwyt otwiera je na Moją Obecność. Jeszcze zanim poznałeś Mnie osobiście, zdumiewało cię dzieło stworzenia. To dar, który niesie ze sobą odpowiedzialność. Obwieszczaj światu Moją Obecność. Cała ziemia jest pełna Mojego promiennego piękna - Mojej Chwały.

PS 29,21; IZ 6,3

31 LIPCA

UFAJ MI z głębi swojej istoty. Właśnie tam obcuję z tobą nieustannie. Gdy czujesz się podenerwowany i przemęczony, nie miej do siebie żalu. Jesteś tylko człowiekiem i wir wydarzeń czasem będzie cię przytłaczał. Zamiast wyrzucać sobie swoją ludzką słabość, pamiętaj, że jestem zarówno z tobą, jak i w tobie. Jestem z tobą przez wszystkie dni i zamiast cię potępiać, dodaję ci otuchy i służę wsparciem. Wiem, że gdzieś w głębi, tam gdzie mieszkam Ja, nieustannie doświadczasz Pokoju. Zwolnij na chwilę tempo życia. Wycisz swój umysł w Mojej Obecności. Dzięki temu usłyszysz, jak błogosławię cię błogosławieństwem zmartwychwstania: Pokój ci.

KOL 1,27; MT 28,20; J 20,19

SIERPIEŃ

1 SIERPNIA

Nic nie zdoła cię odłączyć od Mojej Miłości. Niech to Boskie zapewnienie przeniknie twój umysł i wsączy się do twojego serca oraz duszy. Za każdym razem, gdy zaczynasz czuć strach lub niepokój, odwołaj się do tej bezwarunkowej obietnicy, mówiąc: „Nic nie zdoła mnie odłączyć od Twojej Miłości, Jezu”. Ludzie są nieszczęśliwi głównie dlatego, że czują się niekochani. Gdy znajdą się w trudnym położeniu, wydaje im się, że zostali pozbawieni miłości i porzuceni. Poczucie opuszczenia jest często gorsze niż sam problem, z którym przyszło im się zmierzyć. Bądź pewien, że nigdy nie opuszczam żadnego ze swoich dzieci, nawet na chwilę. Nie opuszczę cię ani nie porzucę! Moja Obecność czuwa nad tobą nieustannie. Wyryłem cię na obu dłoniach.

RZ 8,38-39; JOZ 1,5; IZ 49,15-16

2 SIERPNIA

ZŁÓŻ MI OFIARĘ z najcenniejszego dobra - swojego czasu. W tym uzależnionym od aktywności świecie Moje dzieci rzadko znajdują kilka chwil na to, aby pobyć ze Mną w ciszy. Ale na tych, którym się to udaje, Moje błogosławieństwa spływają strumieniem żywej wody. Nasze spotkania są błogosławieństwem także dla Mnie - Tego, od którego pochodzą wszelkie dary. To wielka tajemnica; nie próbuj jej pojąć. Zamiast tego oddawaj Mi cześć swoim nade Mną zachwytem. Ciesz się Mną teraz i zawsze!

PS 21,7; J 7,38; PS 103,11

3 SIERPNIA

BACZ NA SŁOWA. Słowa mają moc błogosławienia, ale mogą też głęboko ranić. Gdy nie przywiązujesz wagi do swoich słów lub wypowiadasz się w negatywnym tonie, krzywdzisz zarówno siebie, jak i innych. Umiejętność werbalizowania myśli jest wyłącznym przywilejem tych, których stworzyłem na swoje podobieństwo. Mając tak potężną moc, potrzebujesz kogoś, kto pomoże ci odpowiedzialnie ją wykorzystać. Choć świat przyklaskuje błyskotliwym ripostom, Moje wytyczne są zgoła inne: bądź chętny do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu. Od jakiegoś czasu uczę cię modlić się słowami: „Pomóż mi, Duchu Święty” przed odebraniem telefonu i już zauważasz korzyści płynące z tego zwyczaju. Teraz zastosuj tę metodę w bezpośrednich rozmowach z ludźmi. Gdy milczą, pomódl się, zanim się do nich odezwiesz. Gdy mówią, pomódl się, zanim odpowiesz. Choć te modlitwy trwają zaledwie ułamek sekundy, sprawiają, że uświadamiasz sobie Moją Obecność, a wtedy Mój Duch przejmuje kontrolę nad twoją mową. Gdy twoje negatywne nawyki w komunikacji zaczną się zmieniać, poczujesz zdumiewający przypływ Radości.

PRZ 12,18; JK 1,19; EF 4,29

4 SIERPNIA

TRZYMAJ MOJĄ DŁOŃ i radośnie przemierzaj dzisiejszy dzień. Razem będziemy rozkoszować się przyjemnościami i zniesiemy wszelkie trudności. Staraj się zwracać uwagę na wszystko, co dla ciebie przygotowałem - zachwycającą scenerię, przytulne zakątki, w których możesz odpocząć w chwilach wyczerpania, orzeźwiające wiatry przygody i wiele innych atrakcji. Jestem zarówno twoim nieodłącznym Towarzyszem, jak i Przewodnikiem. Znam każdy krok, który czeka cię w drodze do nieba. Nie musisz wybierać między naszą bliskością a chęcią pozostania na właściwej drodze. Ponieważ to Ja jestem Drogą, trzymając się blisko Mnie, nigdy nie zboczysz z kursu. Skupiaj na Mnie swoje myśli, a Ja ostrożnie przeprowadzę cię przez dzisiejszy dzień. Nie martw się tym, co wyłoni się zza zakrętu. Po prostu ciesz się Moją Obecnością i staraj się dotrzymywać Mi kroku.

J 14,6; KOL 4,2

5 SIERPNIA

POBĄDŹ ZE MNĄ W CISZY, a Ja będę cię błogosławił. Niech twój umysł będzie jak spokojne jezioro - gotów przyjąć każdą myśl, którą weń wleję. Odpocznij wśród Moich nieprzebranych bogactw, myśląc o wyzwaniach, jakie mogą przynieść nadchodzące godziny. Nie trać sił na zastanawianie się nad tym, czy poradzisz sobie z napięciem, któremu będziesz musiał stawić czoła. Przemierzając ze Mną ten dzień, nieustannie ku Mnie spoglądaj i ze Mną rozmawiaj. Poświęć kilka chwil na odpoczynek na poboczu: Mnie nigdzie się nie spieszy. Wolne tempo daje więcej niż pospieszne starania. Gdy się spieszysz, zapominasz o tym, kim jesteś i do kogo należysz. Pamiętaj, że w Moim królestwie jesteś członkiem rodziny monarszej.

PS 37,7; RZ 8,16-17; 1 P 2,9

6 SIERPNIA

GDY WSZYSTKO ZDAJE SIĘ iść nie tak, jak powinno, zatrzymaj się i zapewnij Mnie o swoim zaufaniu. Spokojnie przynieś Mi to, co cię nęka, i złóż w moje ręce. A potem po prostu przejdź do kolejnego zadania. Rozmawiaj ze Mną poprzez dziękczynne, pełne ufności modlitwy i odpoczywaj w cieniu Mojego panowania. Ciesz się Mną - raduj się Bogiem swojego zbawienia. Gdy Mi zaufasz, uczynię nogi twoje podobne jelenim, wprowadzę cię na wyżyny, ponad twoimi zmartwieniami, cierpieniem i obowiązkami.

HI 13,15; PS 18,34; HA 3,17-19

7 SIERPNIA

ZROZUMIENIE nigdy nie przyniesie ci Pokoju. Właśnie, dlatego poleciłem ci, abyś pokładał ufność we Mnie, a nie w mądrości. Ludzie są głodni zrozumienia, gdyż dzięki niemu zyskują poczucie kontroli nad swoim życiem. Jednak świat nieustannie stawia przed tobą nowe problemy. Gdy tylko poradzisz sobie z jednym, zaraz pojawia się następny. Ulga, której oczekiwałeś, jest krótkotrwała. Wkrótce twój umysł znów zostaje postawiony w stan gotowości i szuka zrozumienia (władzy), a nie Mnie (Władcy). Najmądrzejszy spośród wszystkich ludzi, Salomon, nigdy nie był w stanie wymyślić, jak osiągnąć Pokój. Owocem jego ogromnej wiedzy nie było poczucie spełnienia, lecz bezcelowości. W końcu król się pogubił i zgodnie z wolą swoich żon zaczął oddawać cześć bożkom. Mój Pokój nie jest nieosiągalnym celem, ukrytym gdzieś w środku zawiłego labiryntu. Stanowi on istotę Mojej Obecności i otacza cię nieustannie. Gdy na Mnie patrzysz, zyskujesz świadomość tego cennego daru.

PRZ 3,5-6; RZ 5,1; 2 TES 3,16

8 SIERPNIA

MÓWIĘ DO CIEBIE z najgłębszych zakamarków nieba, a ty słyszysz Mnie w najgłębszych zakamarkach swojej istoty. Głębia przyzywa głębię. To, że mówię do ciebie wprost, jest wielkim błogosławieństwem. Nigdy nie traktuj tego, jako oczywistości. Najlepszą odpowiedzią na ten przywilej jest pełne wdzięczności serce. Uczę cię być wdzięcznym. Gdy słuchasz swojego Nauczyciela, budujesz dom na skale, gdzie nie zaszkodzą ci żadne życiowe burze. Kiedy już się tego nauczysz, zaczniesz uczyć innych. Będę stopniowo odkrywał przed tobą twoją drogę.

PS 42,8; PS 95,1-2; MT 7,24-25

9 SIERPNIA

ZE SWOBODĄ NOŚ MÓJ PŁASZCZ SPRAWIEDLIWOŚCI. Zrobiłem go specjalnie dla ciebie, aby okrywał cię całego. Zapłaciłem za to niebotycznie wysoką cenę - cenę własnej krwi. Sam nie zdołałbyś kupić sobie tak wytwornej szaty, choćbyś nie wiem jak ciężko pracował. Czasem zapominasz, że sprawiedliwość jest Moim darem, i czujesz się nieswojo w tej królewskiej szacie. Boleję, gdy zachowujesz się tak, jakbyś miał na sobie włosiennicę, a nie aksamitny płaszcz. Chcę, żebyś ufał Mi na tyle, aby zdać sobie sprawę ze swojej uprzywilejowanej pozycji w Moim królestwie. Odpocznij, zagłębiając się w bujne fałdy swojego wspaniałego okrycia. Stawiając w nim kolejne kroki, nieustannie ku Mnie spoglądaj. Gdy twoje zachowanie jest niegodne Mojego królestwa, nie odrzucaj królewskiej szaty; odrzuć niegodne uczynki. Dzięki temu poczujesz się swobodniej w swojej chwalebnej szacie i będziesz potrafił cieszyć się tym darem, który dla ciebie przygotowałem jeszcze przed powstaniem świata.

IZ 61,10; 2 KOR 5,21; EF 4,22-24

10 SIERPNIA

ODPOCZNIJ W MOJEJ KOJĄCEJ, świętej Obecności. Poddaj się zmianom, których w tobie dokonuję podczas naszych spotkań. Gdy intensywnie o Mnie myślisz, zaufanie wypiera strach i troski. Twój umysł jest jak huśtawka równoważna. Kiedy zaufanie wzbija się w powietrze, strach i troski automatycznie opadają na ziemię. Gdy spędzasz ze Mną czas, nie tylko wzrastasz w ufności, ale też uczysz się odróżniać rzeczy ważne od nieważnych. Energia i czas to cenne surowce, które szybko się kończą. Dlatego właśnie musisz je mądrze wykorzystywać, skupiając się na tym, co naprawdę ważne. Gdy będziesz szedł obok Mnie, sycąc swój umysł Pismem, pokażę ci, jak powinieneś gospodarować energią i czasem. Moje słowo jest lampą dla twoich stóp i światłem na twojej ścieżce.

EF 5,15-16; PS 119,105

11 SIERPNIA

PRZYJDŹ DO MNIE. Przyjdź do Mnie. Przyjdź do Mnie. Przyzywam cię nieustannie swoim świętym szeptem. Gdy wyciszysz umysł i serce, usłyszysz, jak zapraszam cię, abyś się do Mnie zbliżył. Zbliżenie się do Mnie nie wymaga od ciebie żadnego wysiłku; wystarczy, jeśli przestaniesz opierać się magnetycznemu przyciąganiu Mojej Miłości. Otwórz się na Moją kochającą Obecność, abym mógł cię napełnić swoim bogactwem. Chcę, abyś się przekonał, jak szeroka, długa, wysoka i głęboka jest Moja Miłość do ciebie i w ten sposób poznał Moje Miłosierdzie, które przewyższa wszelką wiedzę. Tego oceanu Miłości nie da się zmierzyć ani opisać, ale można go doświadczyć.

AP 22,17; J 6,37; EF 3,16-19

12 SIERPNIA

PRZYJDŹ DO MNIE, gdy jesteś słaby i wyczerpany. Skryj się w Moich wiecznych ramionach. Nie gardzę twoją słabością, Moje dziecko. Właściwie to sprawia ona, że stajesz Mi się bliższy, gdyż wzbudza Moje współczucie i pragnienie niesienia pomocy. Zaakceptuj swoje wycieńczenie, wiedząc, że rozumiem, jak trudna jest twoja podróż. Nie porównuj się z innymi, tymi, którzy zdają się z łatwością przemierzać ścieżkę życia, w podskokach i bez wysiłku. Ich droga jest inna niż twoja, poza tym obdarowałem ich ogromną energią. Ciebie zaś obdarzyłem wątłością, dzięki czemu twój duch ma wiele okazji do tego, aby rozkwitać w Mojej Obecności. Przyjmij ten dar, traktując go jak święty skarb - kruchy, lecz lśniący wspaniałym Blaskiem. Zamiast ukrywać swoją słabość lub jej zaprzeczać, pozwól Mi uczynić z niej błogosławieństwo.

IZ 42,3; IZ 54,10; RZ 8,26

13 SIERPNIA

NAUCZ SIĘ BARDZIEJ CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM. Odpręż się, pamiętając, że jestem Emmanuel, Bóg z tobą. Stworzyłem cię takim, abyś był w stanie Mnie poznać i czerpać wielką Radość z Mojej Obecności. Jestem nierad, gdy ludzie robią skwaszone miny i idą przez życie ze sztywną obojętnością. Gdy zaś przemierzasz kolejne dni z dziecięcym zachwytem, rozkoszując się każdym błogosławieństwem, dajesz dowód zaufania Pasterzowi, który nigdy cię nie opuszcza. Im bardziej koncentrujesz się na Mojej Obecności przy tobie, tym łatwiej jest ci cieszyć się życiem. Oddawaj Mi cześć przyjemnością, jaką we Mnie znajdujesz. W ten sposób obwieszczasz Moją Obecność patrzącemu na ciebie światu.

MT 1,23; J 10,10-11

14 SIERPNIA

JESTEM TWÓJ NA CAŁĄ WIECZNOŚĆ. Jam jest Alfa i Omega, Ten, Który jest, Który był i Który przychodzi. Świat, który zamieszkujesz, jest miejscem ciągłych zmian - doznałbyś wstrząsu, gdybyś chciał objąć je wszystkie umysłem. Twoje ciało także zmienia się nieustannie, mimo że współczesna nauka stara się przedłużać młodość i życie w nieskończoność. Natomiast Ja jestem ten sam wczoraj, dzisiaj i na wieki. Ponieważ nigdy się nie zmieniam, relacja ze Mną stanowi solidny fundament twojego życia. Nigdy cię nie opuszczę. Gdy będziesz przechodził do życia wiecznego, Moja Obecność przy tobie będzie jaśnieć z każdym twoim krokiem. Nie masz powodu do strachu, będę bowiem z tobą po kres czasu i przez całą wieczność.

AP 1,8; HBR 13,81; PS 102,25-27; PS 48,15

15 SIERPNIA

JESTEM BOGIEM CZASU i wszystkiego, co istnieje. Szukaj Mnie nie tylko w ciszy poranka, ale przez cały dzień. Nie pozwól, aby niespodziewane problemy odwracały twoją uwagę od Mojej Obecności. Mów Mi o wszystkim i z ufnością czekaj na to, co zrobię. Niepomyślne zdarzenia nie muszą zakłócać naszej duchowej łączności. Gdy sprawy nie układają się po twojej myśli, zachowujesz się tak, jakby spotykała cię kara. Zamiast tego spróbuj w trudnościach dostrzec błogosławieństwa. Uczyń Mnie swoją Ucieczką, wylewając przede Mną serce i ufając Mi w każdym czasie.

PS 55,18; PS 32,6; PS 62,9

16 SIERPNIA

SPOTKAJ SIĘ ZE MNĄ we wspaniałości wczesnego poranka. Czekam tu na ciebie niecierpliwie. W ciszy tego świętego czasu pomnażam twoje siły i napełniam Moim Pokojem. Gdy inni przewracają się na drugi bok, aby jeszcze chwilę pospać, lub zapoznają się z najnowszymi wiadomościami, ty trwasz w łączności ze Stworzycielem wszechświata. Roz-budziłem w twoim sercu gorące pragnienie poznania Mnie. To pragnienie miało swój początek we Mnie, ale teraz płonie jasnym płomieniem w tobie. Gdy szukasz Mojego Oblicza w odpowiedzi na Moje miłosne wezwanie, obydwoje doświadczamy błogosławieństwa. To wielka tajemnica, która ma dać ci radość, a nie zaspokajać głód wiedzy. Nie jestem ponurym Bogiem, który nie pochwala przyjemności. Raduję się, gdy cieszysz się tym, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co zasługuje na uznanie. Miej to na myśli, a Moje Światło w tobie będzie świecić jaśniej z każdym dniem.

IZ 40,31; PS 27,4; FLP 4,8

17 SIERPNIA

ZNAJDŹ MNIE pośród zamętu. Czasem świat wiruje tak prędko, że wszystko wokół się rozmywa. Wypowiedz szeptem Moje Imię na dowód tego, że pamiętasz o Mojej Obecności. Modląc się Moim Imieniem, znajdujesz siłę i Pokój, ani na chwilę nie przerywając tego, co robisz. Później, gdy wszystko przycichnie, możesz porozmawiać ze Mną dłużej. Przyjmuj wszystko, co przynosi dzień. Nie trać czasu i energii na żałowanie, że wydarzenia nie potoczyły się inaczej. Ufaj Mi na tyle, aby podporządkować się Mojemu planowi i Moim celom. Pamiętaj, że nic nie zdoła cię odłączyć od Mojej kochającej Obecności; jesteś Mój.

FLP 2,9-11; IZ 43,1

18 SIERPNIA

SPODZIEWAJ SIĘ PRZECIWNOŚCI, pamiętając, że żyjesz w głęboko zepsutym świecie. Przestań szukać dróg omijających przeszkody. Podstawowy problem związany z łatwym życiem jest taki, że beztroska nie pozwala ci dostrzec tego, jak bardzo Mnie potrzebujesz. Gdy stałeś się chrześcijaninem, tchnąłem w ciebie Moje Życie, dzięki czemu możesz żyć w wymiarze nadprzyrodzonym - pod warunkiem, że na Mnie polegasz. Spodziewaj się, że staniesz w obliczu niemożliwego - sytuacji, z którymi nie będziesz umiał sobie poradzić. Świadomość własnej nieporadności nie jest czymś, czego powinieneś się wystrzegać. Właśnie tego od ciebie chcę - tam najpewniej Mnie spotkasz w Mojej Chwale i Mocy. Gdy czujesz napór trosk, głośno Mnie zawołaj! Pozwól Mi walczyć za ciebie. Patrz, jak działam w twoim imieniu, podczas gdy ty odpoczywasz w Mojej Obecności.

AP 19,1; PS 9M1

19 SIERPNIA

ZBLIŻ SIĘ DO MNIE - wzywam cię do tego nieustannie. Doskonale wiem, jak bardzo Mnie potrzebujesz. Widzę, jak jałowe są twoje myśli, gdy błądzą z dala ode Mnie. Daję wytchnienie twojej duszy oraz pokrzepienie twojemu umysłowi i ciału. Gdy coraz częściej znajdujesz we Mnie szczęście, inne przyjemności schodzą na dalszy plan. Bliskość ze Mną jest niczym prywatne źródło wewnętrznej Radości. Płynie ono z tronu łaski, więc twoja Radość jest niezależna od okoliczności. Trwając w Mojej Obecności, utrzymujesz ze Mną łączność i jesteś świadom tego, co mogę ci dać. Jeśli masz wrażenie, że czegoś ci brakuje, musisz wrócić do Mnie myślami. Właśnie w ten sposób okazujesz Mi zaufanie na ścieżce życia.

PS 131,2; PS 21,7; PS 37,7

20 SIERPNIA

JESTEM BOGIEM, KTÓRY LECZY. Leczę zranione ciało, umysł, serce i relacje. Sama Moja Obecność uzdrawia. Nie możesz żyć blisko Mnie, nie doświadczając Mojej kojącej Mocy. Jednak prawda jest też taka, że nie posiadasz, gdyż się nie modlisz. Moja Obecność wpływa na ciebie kojąco bez względu na to, czy o to prosisz, czy nie, ale dla tych, którzy proszą, przygotowałem znacznie więcej. Aby doświadczyć Mojej uzdrawiającej Mocy, musisz przede wszystkim żyć blisko Mnie. Nie sposób wymienić wszystkich korzyści płynących z takiego życia. Gdy nawiązujesz ze Mną bliższą relację, objawiam ci swoją wolę bardziej bezpośrednio. Kiedy przyjdzie właściwy czas, każę ci prosić Mnie o uleczenie jakiejś twojej lub cudzej rany. Rana może zagoić się natychmiast lub po pewnym czasie. Wszystko zależy ode Mnie. Twoją rolą jest bezgranicznie Mi ufać i dziękować za uzdrowienie, które już się rozpoczęło. Rzadko leczę wszystkie rany swoich dzieci. Nawet Mój sługa Paweł usłyszał ode Mnie: „Wystarczy ci Mojej łaski”, gdy chciał usunąć oścień ze swojego ciała. A jednak mam uzdrowienie dla tych, których życie jest ściśle splecione z Moim. Proś, a będzie ci dane.

PS 103,3; JK 4,2; 2 KOR 12,7-9; MT 7,7

21 SIERPNIA

POSIEDŹ ZE MNĄ PRZEZ CHWILĘ. Mam ci wiele do powiedzenia. Idziesz ścieżką, którą dla ciebie wybrałem. Doświadczasz Mojej Obecności i obwieszczasz ją innym - to droga uprzywilejowana i niebezpieczna zarazem. Ta ważna misja sprawia, że bywasz zarozumiały. Nie przejmuj się tym, co myślą o tobie inni. Moje w tobie działanie na początku nie przynosi widocznych efektów. Jednak w końcu zakwitną kwiaty i pojawią się okazałe owoce. Zostań ze Mną na ścieżce Życia. Ufaj Mi całym sercem, pozwalając, aby Mój Duch napełniał cię Radością i Pokojem.

1 KRL 8,23; GA 5,22-23

22 SIERPNIA

MIEJ UFNOŚĆ I SIĘ NIE LĘKAJ. Chcę, abyś postrzegał próby, jako ćwiczenia, które służą wzmacnianiu mięśni zaufania. Toczysz zacięte duchowe bitwy, a strach to jedna z ulubionych broni Szatana. Gdy zaczynasz się bać, zapewniaj Mnie o swojej ufności, powtarzając to wyznanie głośno, jeśli tylko masz jak. Przeciwstaw się diabłu, wypowiadając Moje Imię, a ucieknie od ciebie. Pokrzep się w Mojej świętej Obecności. Wychwalaj Mnie słowami lub piosenką, a opromieni cię wspaniały blask Mojego Oblicza. Pamiętaj, że dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia. Zostałeś uznany za niewinnego na całą wieczność. Miej ufność i się nie lękaj, bo jestem twoją Mocą, Pieśnią i Zbawieniem.

JK 4,7; RZ 8,1-2; IZ 12,2

23 SIERPNIA

POWIERZ MI SWOICH BLISKICH; oddaj ich pod Moją troskliwą opiekę. U Mnie są o wiele bezpieczniejsi niż w twoich ramionach. Jeżeli pozwolisz, aby któryś z nich stał się bożkiem w twoim sercu, narazisz jego i siebie na niebezpieczeństwo. Pamiętaj, jak skrajnymi środkami posłużyłem się wobec Abrahama i Izaaka. Doprowadziłem Izaaka na krawędź śmierci, by wyzwolić Abrahama z czci oddawanej synowi. Zarówno Abraham, jak i Izaak bardzo cierpieli z powodu rozchwianych emocji tego pierwszego. Nie znoszę bałwochwalstwa, nawet w formie rodzicielskiej miłości. Gdy wypuszczasz z uścisku swoich bliskich, Mnie ich powierzając, ty masz jak chwycić Moją dłoń, a Ja mogę obsypywać ich błogosławieństwami. Oblicze Moje pójdzie za nimi wszędzie i zaznają ode Mnie spokoju. To samo Oblicze zostaje przy tobie, gdy się rozluźniasz i pokładasz we Mnie ufność. Patrz, aby przekonać się, co uczynię.

RDZ 22,9-12; EF 3,20; WJ 33A41

24 SIERPNIA

JESTEM TUŻ OBOK. Nachylam się nad tobą - nawet wtedy, gdy właśnie szukasz Mojego Oblicza. Jestem bliżej, niż ośmielasz się myśleć, bliżej niż powietrze, którym oddychasz. Gdyby Moje dzieci w pełni zdawały sobie sprawę z Mojej Obecności, już nigdy nie czułyby się samotne. Choć jeszcze nie masz słowa na języku, Ja już znam je w całości. Moja Obecność dociera do najgłębszych zakamarków twojej istoty. Czy teraz rozumiesz, jak niedorzeczne są twoje próby ukrycia czegokolwiek przede Mną? Możesz bez trudu oszukać innych, nawet siebie, ale Ja czytam cię jak otwartą księgę, zadrukowaną wielkimi literami. Większość ludzi gdzieś w głębi duszy uświadamia sobie Moją bliską Obecność. Wielu z nich ucieka ode Mnie i zawzięcie zaprzecza Mojemu istnieniu, ponieważ Moja bliskość ich przeraża. Jednak Moje dzieci nie mają się czego bać, ponieważ obmyłem je własną krwią i okryłem płaszczem sprawiedliwości. Niech Moja bliskość będzie dla ciebie błogosławieństwem. Skoro już w tobie mieszkam, pozwól Mi także żyć poprzez siebie i rozpraszać ciemności swoim Światłem.

PS 139,1-4; EF 2,13; 2 KOR 5,21

25 SIERPNIA

JESTEM WIECZNYM JESTEM; zawsze byłem i zawsze będę. Gdy przy Mnie trwasz, doświadczasz Miłości, Światła, Pokoju i Radości. Jestem żywo obecny w każdej chwili twojego życia i uczę cię nieustannie o Mnie pamiętać. Twoim zadaniem jest współdziałanie ze Mną w procesie tej nauki. Znalazłem w tobie mieszkanie; w najgłębszej części twojej istoty. Ale twoje myśli raz za razem oddalają się od tego świętego Centrum. Niech cię nie niepokoi, że nie potrafisz skupiać się na Mnie bez przerwy. Gdy tylko twoje myśli zaczną gdzieś błądzić, po prostu łagodnie skieruj je ku Mnie. Najszybszym sposobem na to, aby ponownie się na Mnie skupić, jest wypowiedzenie szeptem Mojego Imienia.

WJ 3,14; 1 KOR 3,16; PS 25,14-15

26 SIERPNIA

NIE PRZESTAWAJ MI UFAĆ, gdy dzień wymyka ci się z rąk. Twoja wewnętrzna równowaga - Pokój w Mojej Obecności - nie musi zostać zachwiana. Choć żyjesz w doczesnym świecie, najgłębsza część twojego jestestwa jest zakotwiczona w wieczności. Gdy zaczynasz odczuwać jakiekolwiek napięcie, odetnij się od tego, co dzieje się wokół. Zamiast rozpaczliwie walczyć o kontrolę nad swoim małym światem, odpręż się i pamiętaj, że zewnętrzne okoliczności nie są w stanie naruszyć Mojego Pokoju. Szukaj Mojego Oblicza, a Ja odsłonię przed tobą Mój umysł i pozwolę ci patrzeć na świat z Mojej perspektywy. Niech się nie trwoży serce twoje ani się nie lęka. Wystarczy ci Mojego Pokoju.

J 16,33; PS 105,4; J 14,27

27 SIERPNIA

SPĘDZAJ ZE MNĄ CZAS dla czystej przyjemności Mojego towarzystwa. Mogę rozświetlić najbardziej ponury z szarych dni, tchnąć iskrę w codzienną rutynę. Codziennie musisz wykonywać tyle podobnych czynności. Ta monotonia może zaburzać ci jasność myślenia, aż w końcu twój umysł wskoczy na jałowy bieg. A umysł „na luzie” jest podatny na pokusy świata, ciała i diabła. Wszystkie te siły ciągną go w dół. Gdy twoje myślenie się zaburza, stajesz się coraz bardziej zdezorientowany i pogubiony. W takiej sytuacji po prostu ponownie skieruj swój umysł i serce na Mnie - swojego nieodłącznego Towarzysza. Nawet najbardziej chaotyczny dzień niesie ze sobą szanse, jeśli idziesz krok w krok ze Mną. Moja Obecność towarzyszy ci wszędzie, gdzie pójdziesz, stając się Światłem na twojej ścieżce.

PS 63,8-9; PS 119,5

28 SIERPNIA

UMACNIAJ SIĘ w Świetle Mojej Obecności. Gdy pada na ciebie Blask Mojego Oblicza, otrzymujesz pokarm, który pomaga ci wzrastać w łasce. Stworzyłem cię w taki sposób, abyś obcował ze Mną twarzą w Twarz, i ta interakcja sprawia, że nabierasz sił duchowych. Nasza łączność daje ci mały przedsmak tego, co czeka cię w niebie, gdzie wszystkie przeszkody oddzielające cię od Mojej Chwały zostaną usunięte. Czas rozmyślań spędzony ze Mną jest dla ciebie podwójnym błogosławieństwem. Po pierwsze, doświadczasz Mojej Obecności w tej wła¬śnie chwili. Po drugie, zostajesz pokrzepiony nadzieją nieba, gdzie będziesz obcował ze Mną w euforycznej Radości.

PS 4,7-9; AP 21,23

29 SIERPNIA

OKAŻ MI SWOJE ZAUFANIE, trwając w ciszy w Mojej Obecności. Odłóż na bok wszystkie zadania, które musisz wykonać, i o nic się nie martw. Ten święty czas spędzony ze Mną dodaje ci sił i przygotowuje cię na to, co może przynieść dzień. Gdy przystajesz przy Mnie przed rozpoczęciem swoich codziennych zajęć, obwieszczasz światu Moją żywą Obecność. Ten akt wiary - przystanięcie przed pracą - zostaje odnotowany w duchowym świecie, gdzie okazane przez ciebie zaufanie osłabia zwierzchność i władzę ciemności. Najskuteczniejszym sposobem na oparcie się złu jest zbliżenie się do Mnie. Gdy będziesz musiał działać, dam ci jasne wskazówki za pośrednictwem Mojego Ducha i Mojego Słowa. Świat jest tak skomplikowany i tak przeładowany bodźcami, że łatwo się w nim pogubić. Jeśli będziesz angażował się w setki niepotrzebnych działań, opadniesz z sił. Spędzając czas ze Mną, odzyskujesz orientację. Podążaj za Moimi wskazówkami, a Ja pozwolę ci osiągać więcej przy mniejszym wysiłku.

ŁK 12,22-26; EF 6,12; PRZ 16,3

30 SIERPNIA

NIE MA NA ŚWIECIE MIEJSCA tak opuszczonego, abyś nie mógł Mnie tam znaleźć. Gdy Hagar uciekła przed swoją panią, Sarą, na pustynię, myślała, że jest zupełnie sama i wszyscy ją opuścili. Jednak w tym wyludnionym miejscu spotkała Mnie. Zwróciła się wtedy do Mnie słowami: Tyś Żyjący, który mnie widzi. Dzięki temu spotkaniu Hagar zyskała odwagę, aby wrócić do swojej pani. Żadna życiowa sytuacja nie może cię odciąć od Mojej kochającej Obecności. Widzę cię w każdej chwili - widzę cię, jako odkupionego świętego, jaśniejącego cudownym blaskiem w płaszczu sprawiedliwości. Dlatego właśnie raduję się wielce nad tobą; weselę się nad tobą ze śpiewaniem.

RDZ 16,7-141; PS 139,7-10; SO 3,172

31 SIERPNIA

NIECH TWOJA SŁABOŚĆ DODAJE CI SIŁ. Niektóre ze swoich dzieci obdarzyłem wielką siłą i wytrzymałością. Innym, w tym tobie, ofiarowałem skromny dar wątłości. Twoja kruchość nie jest karą i nie świadczy o braku wiary. Wręcz przeciwnie - ludzie słabi, tacy jak ty, muszą żyć wiarą i opierać się na Moim ramieniu, aby przetrwać dzień. Pracuję nad tobą, abyś potrafił ufać Mi jeszcze głębiej - abyś polegał na Mnie, a nie na swoim rozumie. Masz naturalną skłonność do planowania swoich działań i lubisz wiedziesz, co się kiedy wydarzy. Natomiast Ja wolę, abyś nieustannie zdawał się na Mnie, ufając, że będę tobą kierował i dodawał ci sił, gdy to będzie konieczne. Oto, co znaczy umacniać się przez słabość.

JK 4,13-15; PRZ 3,5; IZ 40,28-31

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.